Μαχαιριά στο τέλος

July 30, 2021
71 Views

Τον αποκλεισμό στο τελευταίο λεπτό της παράτασης γνώρισε ο Άρης που έφτασε ένα βήμα πριν την ολική ανατροπή. Με το τελικό 2-1, η ομάδα του Άκη Μάντζιου έμεινε εκτός στη διαφορά τερμάτων από την Αστάνα.

Οι “κιτρινόμαυροι” έδειξαν και στο Καζακστάν πολλά θετικά στοιχεία αλλά έχασε με 2-0 και έκανε τον επαναληπτικό αγώνα πολύ δύσκολη υπόθεση. Παρόλο αυτά όμως, ο Άρης άγγιξε την ανατροπή η οποία μάλιστα θα ήταν και δίκαια.

Πρώτα με τον Μάνο στο 36′ έκανε το 1-0 και κάλυψε το μισό δρόμο για την παράταση. Ο Άρης έψαχνε ένα ακόμα γκολ και το βρήκε με τον Σάσα στο 78′. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες σε όλο τον αγώνα αλλά δεν μπόρεσε να βρει και τρίτο τέρμα. Αντιθέτως, στο 86′ έμεινε και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ματέο Γκαρσία.

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου ακόμα και με 10 παίκτες είχε τις στιγμές της αλλά γκολ δεν βρήκε. Εκείνη που το πέτυχε τελικά ήταν η Αστάνα στο 121′ με τον Μπίτρι και έτσι πήρε την πρόκριση λίγο πριν τη διαδικασία των πέναλτι.