Έχει δρόμο ο Παναθηναϊκός ακόμα (Vid)

July 25, 2021
89 Views

Κακός παρουσιάστηκε ο Παναθηναϊκός κόντρα στην Άλκμααρ και γνώρισε την ήττα με 3-0 από τους Ολλανδούς.

Με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο στο δεύτερο, ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα από την AZ και έδειξε πως έχει δρόμο μπροστά του. Στο 12′ ο Κλάεσον έκανε το 1-0 με όμορφο γκολ και έβαλε μπροστά τους Ολλανδούς. Ο Παναθηναϊκός ειδικά μέχρι το 30′ του αγώνα δυσκολεύτηκε παρά πολύ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και παρότι οι “Πρασινοι” ισορρόπησαν κάπως το παιχνίδι, στα τελευταια 10 λεπτά του παιχνιδιού, δέχτηκαν άλλα δύο γκολ από τον Μποαντού και τον Ρέιντερς και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-0.

ΑΖ: Βέρχουλστ, Σουγκαβάρα, Χατζηδιάκος, Ίντι, ΝτεΒίτ, Κάρλσον, Εβγέν, Κλάσι, Ρέιντερς, Όστινγκ, Γκούντμουσον

Παναθηναϊκός: Διούδης(64᾽ Ξενόπουλος), Χουάνκαρ(64᾽Χατζηθεοδωρίδης), Κώτσιρας(64᾽Σάντσες), Βέλεθ(64᾽ Σερπέζης), Σιδεράς(64᾽ Ρόμπι), Μαουρίσιο(56᾽ Αγιούμπ), Αλεξανδρόπουλος(64᾽ Αθανσακόπουλος), Νγκμπακοτό(56᾽ Καρλίτος), Σαβιέρ(46᾽ Αϊτόρ), Βιγιαφάνιες(64᾽ Καμπετσής), Μακέντα(59᾽ Ιωαννίδης)