Ζλάταν, τα παιδιά σου βγήκαν πρώτοι

June 23, 2021
70 Views

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι, Σουηδία και Πολωνία προσέφεραν πέντε γκολ στο κόσμο που τους παρακολούθησε και με το τελικό 3-2, η Σουηδία πήρε την πρώτη θέση του ομίλου.

Από νωρίς φάνηκε πως η Σουηδία θέλει την πρώτη θέση και θα την πάρει. Μόλις στο 2′ με τον Φόρσμπεργκ άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως το παιχνίδι πήρε φωτιά.

Η αρχή έγινε με τον Φόρσμπεργκ και πάλι που διπλασίασε τα δικά του τέρματα και της Σουηδίας.
Εκεί που όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα σβήσει, ο Λεβαντόφσκι είχε άλλη άποψη. Ο επιθετικός της Μπάγερν, αποφάσισε πως αν είναι να φύγει από το τουρνουά, θα φύγει με ψηλά το κεφάλι και με δύο δικά του γκολ (61′, 84′) έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Οι Σουηδοί όμως είχαν να πουν την τελευταία λέξη και με τον Κλάεσον στο 94′ έκαναν το 3-2 και πήραν την πρώτη θέση του ομίλου και έστειλαν τους Πολωνούς σπίτι τους.