Κέβιν Ντε Βέλγιο

June 17, 2021
73 Views

Ο παικταράς Κέβιν Ντε Μπρόινε επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και με ένα γκολ και μία ασίστ βοήθησε το Βέλγιο να κάνει την ανατροπή στον αγώνα με τη Δανία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Δανοί μπήκαν με “τέρμα τα γκάζια” και προηγήθηκαν στα 90″ της αναμέτρησης με τον Πόουλσεν. Και έδειχναν πως θα μπορούσαν να κάνουν την ζημιά στους “Κόκκινους Διαβόλους”, καθώς ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο.

Όταν όμως έχεις τον Ντε Μπρόινε στον πάγκο και μάλιστα έτοιμο να αγωνιστεί, δεν το σκέφτεσαι και τον ρίχνεις στο παιχνίδι. Αυτό έκανε και ο Μαρτίνεθ και δικαιώθηκε. Με τον Ντε Μπρόινε η ομάδα ανέβασε την απόδοση της και στο 55′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με το Αζάρ ύστερα από πάσα του. Ενώ ένα τέταρτο πριν το τέλος, ο παίκτης της Σίτι, με ένα απίστευτης ομορφιάς γκολ έκανε το 2-1 που χάρισε τη νίκη και κατά πάσα πιθανότητα την πρόκριση στο Βέλγιο.
Να τονίσουμε, πως με αυτή την ήττα η Δανία μένει εκτός συνέχειας της διοργάνωσης. Πραγματικά, άτυχοι οι Δανοί.