Ιπποδρομίες Πέμπτης 9/2/17: Εκτιμήσεις και Προγνωστικά

February 9, 2017
544 Views

Πάνω από 10 ώρες διάρκεια έχει το πρόγραμμα της Πέμπτης, με 25 επίπεδες διαδρομές συνολικά από τρεις χώρες και τέσσερεις ιπποδρόμους. Θα εκκινήσει από τη Νότια Αφρική και το Vaal και θα συνεχίσει παρέα με το γαλλικό Chantilly, ενώ προς το τέλος έχουμε δύο αγγλικούς ιπποδρόμους, το Lingfield και το Chelmsford. Πρόκειται για ένα κλασικό πρόγραμμα ρζόγου, με πολλές επιλογές και για όλα τα γούστα.

    Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της ημέρας, έχει ως εξής:

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1200μ., 12.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, μέδεν, 5.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

MOSS GAS

4

Θ

3

* P Mongqawa

60

Paul Peter

832

2

MIRAFLORES

12

Θ

3

* X Tshayisa

60

Barend Botes

93

3

GATEWAY TO HEAVEN

1

Θ

3

* S B Mthembu

60

St John Gray

80

4

GOLDEN MEMORIES

10

Θ

4

* C Mabaya

60

Grant Maroun

930

5

BLAZING BERRY

3

Θ

4

* J Jonase

60

Clifford Harris

69

6

QUI STAR

9

Θ

4

* A Sithole

60

Leon Erasmus

7900

7

CRUSH

5

Θ

3

* J Gwingwizha

60

Sean Tarry

4

8

DIAMOND NOIR

7

Θ

3

* T Matsoele

60

Gavin van Zyl

9

9

FLYING LEGEND

8

Θ

3

* C T Ndlovu

60

Chris Erasmus

7

10

GOTOLUVHER

2

Θ

3

* I Lukhele

60

Louis Goosen

32

11

LILYOFTHEVELD

11

Θ

3

* V Sithetho

60

Sean Tarry

8

12

POTS OF MONEY

6

Θ

3

* S Mosia

60

Gavin van Zyl

0

13

SISTINE CHAPEL

13

Θ

3

* M Duba

60

Craig Mayhew

57

  • MOSS GAS (1) – GOTOLUVHER (10)
  • Παίζουν έξω: 11,10,1,7

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1000μ., 12.40μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, Δ’ κλάση, 6.950

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

DARING DIVA

5

Θ

2

A Fortune

60

Barend Botes

1

2

GREEN PLAINS

8

Θ

2

S Khumalo

60

Sean Tarry

1

3

OUTLANDER

2

Θ

2

C Zackey

60

Corne Spies

51

4

ALRAUNE

6

Θ

2

I Sturgeon

57

Gavin van Zyl

3

5

BEST KEPT SECRET

4

Θ

2

C Murray

57

Mike de Kock

6

GLENCASSLEY

9

Θ

2

M Yeni

57

Dianne Stenger

7

MBALI

1

Θ

2

G Wrogemann

57

Louis Goosen

8

ROSIE BUBBLES

10

Θ

2

J Sampson

57

Louis Goosen

5

9

ROYAL WARRANT

3

Θ

2

K Zechner

57

Romeo Francis

10

SANDALWOOD

7

Θ

2

R Simons

57

Roy Magner

25

  • GREEN PLAINS (2) – DARING DIVA (1)
  • Παίζουν έξω: 2,10,1,3,5

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1600μ., 1.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Ε’ κλάση, 5.800

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BECKONING

1

Θ

3

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2

MRS BADER

6

Θ

4

* J Mphanya

60.5

Mike Azzie

210

3

SEEKING GOLD

9

Θ

3

A Fortune

60

Gary Alexander

816

4

TEENAGE DREAM

3

Θ

3

M V’Rensburg

59

Lucky Houdalakis

146

5

BEAUTIFUL SHAY

8

Θ

4

G Wrogemann

59

Stephen Moffatt

343

6

COSTA DA SOL

2

Θ

3

S Khumalo

58

Gavin van Zyl

243

7

LUCKY LULU

5

Θ

3

M Yeni

58

Lucky Houdalakis

231

8

BONNE VIE

4

Θ

3

C Murray

56.5

Corne Spies

775

9

SHANKLY GATES

7

Θ

4

C Maujean

52

Stephen Moffatt

990

  • COSTA DA SOL (6) – LUCKY LULU (7)
  • Παίζουν έξω: 6,5,3,4,7

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 1.25μμ.

Επίπεδη, 5+ ετών, αξίωσης, 18.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

PARAGGI(GB)

3

Ε

8

G.TROLLEY DE PREVAUX

59,5

MME P.BRANDT

24052127

2

DREAMWORKS(GER)

11

Ε

8

J.SMITH

59,5

MME E.MADER

232300312

3

ZARIYANO

10

Α

5

A.MASSIN

59

M.BOUTIN (S)

964039880

4

LOUVAIN

5

Ε

8

C.STEFAN

58

G.NICOT

444000215

5

BOMBELLI(USA)

8

Ε

6

A.BEST

58

S.SMRCZEK

206231544

6

ZARA SKY(GB)

2

Θ

6

P.DOMINOIS

57,5

BOUCKAERT M. & G.

600008

7

COLIBRI CAEL

4

Α

5

M.PELLETAN

57,5

P.LEBLANC

906000

8

REALISATOR

9

Ε

5

F.PANICUCCI

57,5

CHA.ROSSI (S)

772800200

9

BLACKSOU

7

Ε

7

S.RUIS

56

F.VERMEULEN (S)

903113861

10

STEPHILL

6

Ε

6

J.CROCQUEVIEILLE

56

R.SCHOOF

630470002

11

XEDRA(GB)

1

Θ

5

Y.BOURGOIS

54,5

H.NICOLAY DE

590400400

  • PARAGGI (1) – DREAMWORKS (2)
  • Paris turf: 1,9,3,4,2

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1600μ., 1.40μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, μέδεν, 6.200

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ROYAL UTOPIA

13

Θ

3

C Murray

60

Candice Dawson

402

2

ORDAINED

6

Θ

3

I Sturgeon

60

Lucky Houdalakis

628

3

HOT TALENT

5

Θ

3

M Yeni

60

Dianne Stenger

62

4

SUMMER WIND

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

5

EMMELINE

4

Θ

3

S Brown

60

Stuart Pettigrew

583

6

REDBERRY LANE

8

Θ

3

S Khumalo

60

Sean Tarry

640

7

KANTARA QUEEN

12

Θ

3

M V’Rensburg

60

Lucky Houdalakis

55

8

SNOW PATH

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

9

CATHEDRE

10

Θ

3

G Wrogemann

60

Lucky Houdalakis

7

10

THIRD DAN

9

Θ

3

C Zackey

60

Stanley Ferreira

670

11

ARTE

3

Θ

3

R Munger

60

Grant Maroun

780

12

GENEROSO

14

Θ

3

K Zechner

60

Romeo Francis

758

13

OBLIVION

1

Θ

4

S Chambers

60

Tony Nassif

87

14

PAS DE CHAT

11

Θ

4

C Maujean

60

Heather E Adamson

96

  • ROYAL UTOPIA (1) – HOT TALENT (3)
  • Παίζουν έξω: 1,3,5,2

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1300μ., 1.55μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, αξίωσης, 20.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BEROUYINE

1

Θ

3

PC.BOUDOT

58

P.SOGORB

33931

2

SUNDAY WINNER

9

Ε

3

S.PASQUIER

57,5

Y.GOURRAUD (S)

944103480

3

NUIT DE MAI

8

Θ

3

A.LEMAITRE

57,5

N.CAULLERY

511550807

4

SUNSHINE REGGAE(GER)

3

Θ

3

A.HAMELIN

56,5

MAR .HOFER

3235143

5

POWER OF THE CROSS(GB)

6

Θ

3

T.THULLIEZ

56

CHA.ROSSI (S)

324596

6

MAIANDRA

4

Θ

3

A.WERLE

56

T.LEMER

44255212

7

CRYSTAL BLEU(GB)

10

Θ

3

F.LEFEBVRE

56

MLLE V.HAIGH

70900

8

LA UNDECIMA

11

Θ

3

M.PELLETAN

56

M.DELCHER SANCHEZ

0

9

COUVILLE

7

Θ

3

C.DEMURO

54,5

MME P.BRANDT

387

10

ATNAGA

5

Θ

3

T.LEFRANC

54,5

C.BOUTIN (S)

8

11

ROYAL CROSS

2

Θ

3

F.VERON

54,5

P&F.MONFORT (S)

26468

  • BEROUYINE (1) – MAIANDRA (6)
  • Paris turf: 1,6,5,4,9

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1600μ., 2.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 5.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BRIGTNUMBERSIX

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2

QUINTESSA

3

Θ

3

R Munger

61

Grant Maroun

271

3

FISH RIVER CANYON

5

Θ

3

A Fortune

59

Gary Alexander

170

4

SEPTEMBER BLOOM

12

Θ

3

M V’Rensburg

59

Lucky Houdalakis

271

5

WOULD I LIE TO YOU

11

Θ

3

M Yeni

59

Dianne Stenger

1

6

KAHLUA ROSE

14

Θ

4

S Khumalo

59

Erico Verdonese

13

7

RUSSIAN FRIEND

2

Θ

4

P Strydom

58

Craig Mayhew

548

8

MATILDA’S DAUGHTER

6

Θ

4

* L Hewitson

57.5

Paul Peter

506

9

SAMMI MOOSA

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

10

INKOLO

8

Θ

5

M Thackeray

54

Clifford Harris

233

11

TANGERINE LADY

1

Θ

4

J Greyling

54

Leon Erasmus

465

12

JACKIE’S JOY

7

Θ

5

* C Ngcobo

53.5

Stephen Moffatt

904

13

MYSTIFY ME

4

Θ

4

C Murray

53.5

Corne Spies

60

14

SPURWING SUMMER

10

Θ

5

R Simons

52

St John Gray

709

  • KAHLUA ROSE (6) – SEPTEMBER BLOOM (4)
  • Παίζουν έξω: 6,10,4,12,2

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1900μ., 2.25μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Ε’ κλάση, 19.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CANDY REAL(USA)

11

Α

4

G.TROLLEY DE PREVAUX

61

MME P.BRANDT

1347

2

HOUT BAY

7

Ε

4

J.SMITH

60

MAR .HOFER

7239246

3

HYGROVE KATIE(GB)

8

Θ

4

B.PANICUCCI

59,5

J.REYNIER

4510612

4

ZADOUNE

9

Θ

4

T.LEFRANC

58,5

MME V.SEIGNOUX

253552956

5

LADY KATANGA(GB)

5

Θ

4

E.ETIENNE

57,5

MME P.BRANDT

32528

6

GENTLE JAIME(IRE)

4

Α

4

T.BARON

57

L.BRAEM

903664

7

PLATIN LOVER(SWI)

3

Α

4

T.SCARDINO

57

M.KLEIN

68265

8

PLYMOUTH

6

Ε

4

N.LARENAUDIE

57

F.CHAPPET

84

9

CABARET DANCER

1

Θ

4

V.GAMBART

55,5

MME AM.POIRIER

5869

10

LA MONNA LISA

2

Θ

4

A.MOREAU

55,5

D.ZARROLI

7

11

GENOVAA

12

Θ

4

L.BOISSEAU

55,5

MME C.JANSSEN

12

NO RUN NO PAY(IRE)

10

Θ

4

M.PELLETAN

55,5

P.VAN DE POELE (S)

697

  • HYGROVE KATIE (3) – LADY KATANGA (5)
  • Paris turf: 1,3,5,2,8,7

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1400μ., 2.45μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Δ’ κλάση, 6.550

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

AMSTERDAM

7

Ε

5

C Murray

60.5

Mike Azzie

336

2

CHEROKEE GREY

8

Ε

4

* C Ngcobo

59.5

Alec Laird

512

3

COUNTERSTROKE

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

107

4

YANKEE CAPTAIN

6

Ε

4

S Khumalo

58.5

Sean Tarry

211

5

GOLDEN MAN

1

Ε

5

R Munger

57.5

Grant Maroun

433

6

BOLD VIKING

3

Ε

3

* L Hewitson

56

Sean Tarry

676

7

CAPTAIN CHIPS

5

Ε

5

J P v’d Merwe

52

Alec Laird

534

8

STARCRAFT PRINCE

2

Ε

5

M Yeni

52

Candice Dawson

443

  • YANKEE CAPTAIN (4) – CHEROKEE GREY (2)
  • Παίζουν έξω: 2,4,5,8

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1900μ., 3.05μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, αξίωσης, 17.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

GRAFFITI

4

Α

3

Y.BOURGOIS

59

A.AMEZZANE

738205446

2

CHABABA ROSETGRI

2

Θ

3

C.STEFAN

58

H.NICOLAY DE

766014950

3

LA PLAYA

8

Θ

3

T.LEFRANC

57,5

C.BOUTIN (S)

7003

4

LA DAME EN ROUGE

7

Θ

3

V.GAMBART

57,5

M.PIMBONNET

144725424

5

AMSTERDAM ARTIST(IRE)

1

Α

3

A.POLLI

57,5

FH.GRAFFARD (S)

8

6

HELLO TRAOU LAND

6

Θ

3

S.RUIS

57,5

R.LE GAL

264236470

7

TADKHIRAH(GB)

15

Θ

3

F.PANICUCCI

57,5

K.BORGEL (S)

3167

8

VOLARE ALTO(GB)

13

Α

3

J.TASTAYRE

56

MLLE V.HAIGH

609

9

SHAMAHINA

11

Θ

3

J.CROCQUEVIEILLE

56

Y.BARBEROT (S)

23114944

10

MOONLIGHT DREAM

14

Ε

3

Z.PFEIL

56

S.MORINEAU

81670895

11

ROYAL KLASS

9

Θ

3

L.GROSSO

56

M.PIMBONNET

64087

12

ZORAH STANDING

5

Θ

3

A.DUPORTE

56

A.GIORGI

0

13

VUE DE L’ESPRIT

10

Θ

3

G.TROLLEY DE PREVAUX

54,5

BOLLACK-BADEL

0

14

COTE MATCH

3

Θ

3

D.MICHAUX

54,5

C&Y.LERNER (S)

9888

15

MAAYA(GB)

12

Θ

3

J.SMITH

54,5

BOLLACK-BADEL

0

  • HELLO TRAOU LAND (6) – SHAMAHINA (9)
  • Paris turf: 6,4,9,3,1,2,10

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1200μ., 3.20μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Ε’ κλάση, 6.550

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

SECRET STAR

11

Θ

3

P Strydom

60

Stuart Pettigrew

151

2

ALL OVER THE WORLD

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΔΙΕΓΡΑΦΗ

3

BIBLICAL SUSAN

10

Θ

3

C Murray

59.5

Mike de Kock

213

4

SHIVERING SEA

6

Θ

4

A Fortune

59

St John Gray

323

5

ALDIARA

9

Θ

4

I Sturgeon

58.5

Stanley Ferreira

883

6

WATER LILY LAKE

5

Θ

3

S Khumalo

58

Sean Tarry

646

7

EMBRASIATIC

4

Θ

5

W Marwing

58

Stanley Ferreira

240

8

HONOLUA BAY

7

Θ

4

M Yeni

58

Dianne Stenger

622

9

NITROGEN

1

Θ

4

J P v’d Merwe

58

Alec Laird

104

10

FREELY FOREVER

3

Θ

3

R Simons

56.5

St John Gray

839

11

QUEENIE

2

Θ

3

S Chambers

56

Tony Nassif

186

  • HONOLUA BAY (8) – SHIVERING SEA (4)
  • Παίζουν έξω: 4,2,3,8,9

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 3.35μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Ε’ κλάση, 20.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

JUST WIN

11

Θ

4

G.TROLLEY DE PREVAUX

61

M&S.NIGGE (S)

234607664

2

ACHILLEA

6

Θ

4

M.DELALANDE

58

S.WATTEL

30641533

3

PROUDOFYOU(USA)

13

Θ

4

M.GUYON

58

MME P.BRANDT

6535268

4

GREENSHOE(IRE)

4

Θ

4

PC.BOUDOT

57

FH.GRAFFARD (S)

419220045

5

KAZIE

8

Θ

4

G.BENOIST

57

Y.BARBEROT (S)

441697

6

SNOWY AMOUR(IRE)

9

Θ

4

C.DEMURO

54,5

JUL .PHELIPPON

12807222

7

APOLLONIS

3

Α

4

P.DOMINOIS

54

A.LYON (S)

872215430

8

SHAMATORIO

10

Α

4

M.FOREST

54

P.FLEURIE

364197306

9

ZIP CODE

7

Θ

4

E.HARDOUIN

52,5

ROB.COLLET (S)

195005307

10

SALERNO

5

Α

4

A.COUTIER

51,5

Y.FOUIN (S)

236080062

11

BATLADY

1

Θ

4

A.LEMAITRE

51

S.CERULIS

80884540

12

HEROFORHELL(IRE)

12

Θ

4

A.CHESNEAU

51

A&G.BOTTI (S)

2234100

13

CHAMPENOISE

2

Θ

4

A.CECCARELLO

51

M.SEROR

79912747

  • GREENSHOE (4) – SNOWY AMOUR (6)
  • Paris turf: 6,2,1,4,3,8

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1200μ., 4μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Ε’ κλάση, 5.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BALLY SWISS

7

Θ

4

D L Habib

60

Paul Peter

604

2

TELL MY STAR

12

Θ

7

R Simons

60

St John Gray

386

3

THEWAYWEMAKEM

14

Ε

3

C Zackey

58.5

St John Gray

507

4

MR RAMBO

5

Ε

4

R Munger

58

Grant Maroun

421

5

HIGH GAME

16

Ε

4

D Yeo

57.5

Paul Peter

887

6

LOCK HIM UP

9

Ε

5

* L Hewitson

56.5

Paul Peter

96

7

MUTAKAYYEF

10

Ε

5

M Yeni

56

Clinton Binda

680

8

NIGHT MARCH

6

Ε

4

J P v’d Merwe

56

Grant Maroun

808

9

PIED PIPERESS

1

Θ

5

* C Habib

55.5

Grant Maroun

900

10

DIABLO CANYON

2

Ε

4

S Chambers

54.5

Stephen Moffatt

689

11

DRAGON’S BREATH

11

Ε

5

G Wrogemann

54

Stephen Moffatt

922

12

QUATTRO

4

Ε

4

C Maujean

53.5

Grant Maroun

83

13

CRIMSON MAGIC

8

Ε

6

* C Ngcobo

52.5

Grant Maroun

98

14

KOPI LUWAK

13

Ε

6

K Zechner

52

Romeo Francis

40

15

RAMBO

15

Ε

8

Reserve 1

60.5

Grant Maroun

500

16

GOLD STATUS

3

Ε

5

Reserve 2

60.5

Clinton Binda

645

17

FRISKET

17

Ε

4

Reserve 3

52

Romeo Francis

708

  • MR RAMBO (4) – DRAGON’S BREATH (11)
  • Παίζουν έξω: 1,10,7,11,4,12

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 4.05μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Ε’ κλάση, 18.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

RIBOT DREAM(IRE)

7

Ε

4

T.PICCONE

60

C.BOUTIN (S)

94655052

2

SINGARAJA

5

Θ

4

PC.BOUDOT

59,5

JUL .PHELIPPON

914309542

3

VALLEY MEMORY

11

Θ

4

ALEX.ROUSSEL

59,5

JM.LEFEBVRE (S)

93352452

4

PYRETOS(IRE)

6

Ε

4

F.LEFEBVRE

59,5

A.BRENCKLE

47950

5

GOLD AND ROSES

2

Θ

4

E.HARDOUIN

59

P.NICOT (S)

55000053

6

DIAMANTFEE

12

Θ

4

A.HAMELIN

57,5

MAR .HOFER

928855089

7

GINGER NINJA

13

Θ

4

F.VERON

57,5

P&F.MONFORT (S)

3075

8

SHARK CLIFF(IRE)

8

Ε

4

A.MASSIN

57,5

FX.CHEVIGNY (S)

58070009

9

ITERATUS

1

Ε

4

A.LEMAITRE

57

N.CAULLERY

99090901

10

PIANO PIETRA

3

Α

4

M.FOREST

56

P.FLEURIE

5000868

11

GREEN FOCUS(IRE)

9

Θ

4

C.DEMURO

55,5

JV.TOUX

950800983

12

VIA CASSIA(GB)

10

Ε

4

A.DUMONT

54,5

G.BIETOLINI

664089000

13

KINGBOWL MENANTIE

4

Ε

4

S.RUIS

52,5

C.BAUER

909678008

  • SINGARAJA (2) – GOLD AND ROSES (5)
  • Paris turf: 11,3,9,1,2,5

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 3200μ., 4.40μμ.

Επίπεδη, 5+ ετών, Ε’ κλάση, 19.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ASTRONOMY ALFRED

8

Ε

6

A.LEMAITRE

64,5

S.RAMSAY

175150031

2

BONFIRE HEART

4

Ε

5

D.UBEDA

62,5

R.LE GAL

763211

3

EDINGTON(GER)

2

Α

5

T.PICCONE

62

MME S.STEINBERG

2596521

4

ROCK OF HERIN

9

Ε

5

T.BACHELOT

59,5

Y.BARBEROT (S)

376615231

5

TEODASH(IRE)

13

Α

6

R.THOMAS

59

C.BOUTIN (S)

250080595

6

MARCILLY

5

Θ

5

PC.BOUDOT

58

Y.NICOLAY DE

174424262

7

DARSELECT(GB)

3

Α

6

A.HAMELIN

58

F.VERMEULEN (S)

943424141

8

WAHIB

6

Ε

7

F.VERON

58

P&F.MONFORT (S)

574624944

9

SKATING THE PARK

10

Ε

8

M.GUYON

57,5

J.BERTRAN DE BALANDA (S)

43551600

10

MISS POST OFFICE

1

Θ

8

C.GROSBOIS

56,5

B.LEGROS

221180002

11

SHAYANDI

14

Ε

6

F.RENAUT

54,5

P.ADDA (S)

600242918

12

REMBRANDT(GB)

12

Ε

5

S.MARTINO

54,5

E.O’NEILL (S)

270755020

13

SANDRA MIA

11

Θ

8

C.DEMURO

52,5

E.LEGRIX

601180200

14

GRANADA

7

Θ

5

A.MASSIN

52

S.KOBAYASHI (S)

216200609

  • ASTRONOMY ALFRED (1) – EDINGTON (3)
  • Paris turf: 6,2,1,3,4,8,7

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 3200μ., 5.15μμ.

Επίπεδη, 5+ ετών, Ε’ κλάση, 17.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BLUVIDA

1

Θ

6

PC.BOUDOT

60

JUL .PHELIPPON

214513604

2

TEJI L’ARTISTE

11

Ε

5

A.HAMELIN

59

A.JUNK (S)

5210020

3

BUBBLY

12

Θ

5

A.MASSIN

58,5

S.KOBAYASHI (S)

3196070

4

ECOMI(IRE)

13

Ε

9

T.PICCONE

58

G.ANDROUIN

22505630

5

CONTE COLORATE

2

Ε

8

S.RUIS

57,5

MLLE M.HENRY

607040000

6

COUNTRY NEVEZ

4

Ε

8

S.PASQUIER

57

F.LEMERCIER (S)

6330880

7

FALKHAIR

10

Ε

6

J.CLAUDIC

56

C.BOUTIN (S)

482045122

8

PRETZELLE

3

Θ

6

M.NOBILI

56

D.WINDRIF

773811158

9

ROI MARTALIN

8

Ε

6

B.HUBERT

55,5

MME V.SEIGNOUX

40364506

10

BILAPERFECTA

9

Θ

5

J.MOISAN

55,5

M.DELZANGLES

89026795

11

EPALINE TIVOLI

6

Θ

7

J.GUILLOCHON

55,5

MME V.SEIGNOUX

258266012

12

LYTEA

14

Θ

9

E.HARDOUIN

55

J.LEMERCIER

635000707

13

SHOULD I DREAM

7

Ε

5

F.VERON

52

F.LEMERCIER (S)

33067076

14

REDBULLDEVAIGE

5

Ε

7

A.WERLE

51,5

MME S.ROUSSELLE

5006823

  • BLUVIDA (1) – TEJI L’ARTISTE (2)
  • Paris turf: 1,4,10,7,11,2,12

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Lingfield, 2600μ., 5.40μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 5.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

AZAMESSE (IRE) 

7

Θ

5

Gina Mangan

60,5

J R Jenkins

7004-48

2

GRAND FACILE 

1

Ε

5

T J Murphy

60

G L Moore

6850-28

3

HELIUM (FR) 

6

Ε

12

Jos. Gordon

59

A Dunn

9258/33-

4

SANTADELACRUZE 

4

Ε

8

S W Kelly

59

M R Hoad

85433-2

5

RIANNA STAR 

10

Θ

4

G Baker

58,5

G L Moore

5574-7

6

PAR THREE (IRE) 

2

Ε

6

G Downing

58

A W Carroll

56672-7

7

DALAVAND (IRE) 

9

Ε

4

Ollie Jago

57,5

Mrs L J Mongan

2605-74

8

FLEETWOOD POPPY 

8

Θ

5

Ed. Greatrex

56,5

M J Attwater

07109-9

9

BRIAC (FR) 

5

Ε

6

Nathan Alison

56

Mark Pattinson

-779900

10

BROOKE’S POINT 

3

Ε

4

L P Keniry

55

N P Mulholland

0062-5

  • SANTADELACRUZE (4) – HELIUM (3)
  • Πιθ. Τιμές: 10 (2,3), 3 (4,5), 4 (5), 2 (6), 5 (8), 6 (10), 1 (12)

028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Lingfield, 2000μ., 6.15μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Ε’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

HOCHFELD (IRE) 

2

Α

3

P McDonald

60,5

M Johnston

-214

2

AFRICAN BEAT (IRE) 

3

Θ

3

Robert Tart

60,5

J H M Gosden

4144-3

3

GLOBAL REVIVAL (IRE) 

6

Ε

3

Jos. Gordon

60

E A L Dunlop

4719-32

4

OLYMPIC LEGEND (IRE) 

1

Ε

3

Tom Marquand

58,5

M R Bosley

75381-4

5

MULLARKEY 

5

Α

3

Kieren Fox

57

J R Best

-637803

6

OBERYN (IRE) 

4

Θ

3

Mitch Godwin

56

S Kirk

885-161

  • GLOBAL REVIVAL (3) – AFRICAN BEAT (2)
  • Πιθ. Τιμές: 2 (1,9), 3 (3), 1 (4), 6 (4,5), 4 (12)

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Lingfield, 2000μ., 6.50μμ.

Επίπεδη, φοράδες 4+ ετών, Ε’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

WARFARE 

7

Ε

8

Miss H Dukes

66,5

T J FitzGerald

50628-3

2

ANSAAB 

3

Ε

9

Miss Becky Smith

66,5

Mrs Marjorie Fife

6368-95

3

STARBOARD 

5

Ε

8

Miss S Brotherton

66,5

D M Simcock

4574-61

4

GAELIC SILVER (FR) 

10

Ε

11

Miss Becky Butler

66,5

G L Moore

-421502

5

BLACK DAVE (IRE) 

1

Ε

7

Miss E Mackenzie

65,5

P D Evans

093-148

6

GENUINE APPROVAL (IRE) 

6

Θ

4

Miss Alice Haynes

65,5

J Butler

45509-8

7

WITH PLEASURE 

12

Ε

4

Miss Natalie Parker

64,5

J L Flint

00264-4

8

TAURIAN 

11

Θ

6

Miss A Deniel

62

Ian Williams

-237623

9

MY LORD 

2

Ε

9

Miss M Bryant

62

P Butler

15638-8

10

ZEPHYROS (GER) 

9

Ε

6

Miss P Bridgwater

61,5

D G Bridgwater

12353-0

11

NONCHALANT 

8

Ε

6

Miss H Heal

61,5

Hugo Froud

6042-16

12

TURNBURY 

4

Ε

6

Miss E Taff

60,5

Mrs N S Evans

65218-9

  • GAELIC SILVER (4) – STARBOARD (3)
  • Πιθ. Τιμές: 3 (2,8), 1 (5,5), 2 (6), 11 (7), 8, 7 (8), 4 (10), 10 (14)

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chelmsford, 2000μ., 7.50μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CELTIC ARTISAN (IRE)

4

Ε

6

Paula Muir

62,5

Rebecca Menzies

419-581

2

TYRSAL (IRE) 

9

Ε

6

Kevin Lundie

61

C Lines

3740-37

3

DOR’S LAW 

6

Θ

4

Lulu Stanford

60,5

D K Ivory

5632-87

4

THE DUKKERER (IRE) 

10

Θ

6

Lewis Edmunds

60,5

J G Given

338-060

5

NOUVELLE ERE 

8

Ε

6

Aled Beech

60

A W Carroll

06009-2

6

HYDRANT 

11

Ε

11

Ben Sanderson

60

R C Guest

9270-86

7

HOLD FIRM 

12

Α

5

Gabr. Malune

60

M H Tompkins

08545-4

8

GENERAL TUFTO 

3

Ε

12

Ben Robinson

59

C Smith

61-3352

9

BREAKHEART (IRE) 

14

Ε

10

William Cox

59

A M Balding

99088-6

10

BRIDGE THAT GAP 

5

Ε

9

Rhiain Ingram

58,5

R Ingram

2658/0-0

11

MR STANDFAST 

1

Ε

4

Megan Nicholls

58

A Phillips

00/90-6

12

MASTER OF HEAVEN 

13

Ε

4

Paddy Bradley

57,5

J R Boyle

60451-0

13

FLYING AUTHOR (IRE) 

7

Ε

6

Jane Elliott

56,5

P S McEntee

023006/

14

SOMEPINK (IRE) 

2

Θ

4

Toby Eley

55,5

D M Loughnane

-88680

  • CELTIC ARTISAN (1) – GENERAL TUFTO (8)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (2,8), 5 (5,5), 8, 7 (6), 9 (7), 3, 12, 2 (12)

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chelmsford, 2000μ., 8.25μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, ΣΤ’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

LA VIE EN ROSE 

9

Θ

3

J Fanning

60,5

M Johnston

6762-72

2

BABOUSKA 

10

Θ

3

Nathan Evans

60,5

M W Easterby

0741-14

3

BROUGHTONS STORY 

6

Ε

3

G Baker

60,5

H Spiller

4U995-4

4

LOG OFF (IRE) 

4

Θ

3

A Mullen

60

P D Evans

799-315

5

AV A WORD 

5

Ε

3

A Kirby

59

D Kubler

779-64

6

GIRLOFINKANDSTARS (IRE) 

1

Θ

3

Adam Beschizza

58,5

Rae Guest

-94

7

SEABORN (IRE) 

8

Α

3

Rob Hornby

58,5

S Hodgson

90-7

8

CHOUGH 

11

Θ

3

Charlie Bennett

57,5

H Morrison

9079-56

9

LADY PARKER (IRE) 

7

Θ

3

Hollie Doyle

56

J S Moore

90-9

10

FOREST STEPS (IRE) 

2

Θ

3

Georgia Dobie

54

J S Moore

965-80

11

SON CASTELLO (IRE) 

3

Ε

3

Noel Garbutt

54

G L Moore

55609-9

  • BABOUSKA (2) – LA VIE EN ROSE (1)
  • Πιθ. Τιμές: 2 (3), 1 (3,5), 3 (5), 5 (7), 4 (8), 6 (10), 8 (12)

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chelmsford, 1000μ., 9μμ.

Επίπεδη, 3-4 ετών, μέδεν, 11.200

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

FANTASY KEEPER 

1

Α

3

A Mullen

57

M Appleby

-82

2

FETHIYE BOY 

3

Ε

3

S W Kelly

57

R Harris

35238-8

3

GROUNDSKEEPERWILLY 

5

Α

3

Philip Prince

57

P D Evans

9

4

HEAVENLY CRY 

2

Ε

3

Jos. Gordon

57

P S McEntee

3344-26

5

LOSTOCK 

6

Α

3

P Mulrennan

57

M Dods

-6

6

RED ALERT 

4

Ε

3

L P Keniry

57

J Tuite

-67224

7

SENECA CHIEF 

7

Ε

3

G Downing

57

D Kubler

8

WISHING TIME (IRE) 

8

Θ

3

J Fanning

55

D O’Meara

-6

  • FANTASY KEEPER (1) – RED ALERT (6)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (2,8), 5 (3,3), 8 (4,5), 6 (5), 7 (8), 4 (10)

033η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chelmsford, 1200μ., 9.30μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Γ’ κλάση, 17.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

GENTLEMEN 

4

Ε

6

Jos. Gordon

60,5

P S McEntee

323-829

2

OUTRAGE 

8

Ε

5

G Baker

60,5

D Kubler

-588113

3

SHAMSHON (IRE) 

5

Ε

6

S M Levey

59,5

S C Williams

-40851

4

BOSHAM 

3

Ε

7

Nathan Evans

59

M W Easterby

0020-46

5

KING ROBERT 

9

Ε

4

P Mulrennan

58,5

B Smart

44/8547-

6

BOOMERANG BOB (IRE) 

2

Α

8

A Kirby

58,5

J A Osborne

65152-4

7

ELJADDAAF (IRE) 

10

Ε

6

R Winston

57,5

D K Ivory

11546-1

8

ZAC BROWN (IRE) 

1

Ε

6

Lewis Edmunds

57

C Wallis

5576-13

9

QUATRIEME AMI 

6

Ε

4

David Probert

57

P J McBride

40858-7

10

GUISHAN 

7

Θ

7

Tim Clark

57

M Appleby

35560-4

  • OUTRAGE (2) – ELJADDAAF (7)
  • Πιθ. Τιμές: 7 (3,5), 3 (4), 6, 2 (6), 5 (8), 1, 8 (10), 4 (12)

034η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chelmsford, 1200μ., 10μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

KRAZY PAVING 

4

Ε

5

A Kirby

61

Mrs A L M King

3250-21

2

SUNI DANCER 

10

Θ

6

G Downing

60,5

A W Carroll

30118-7

3

MENELIK (IRE) 

7

Ε

8

David Probert

60,5

D Donovan

662-363

4

MR POTTER 

13

Ε

4

Connor Beasley

60,5

R C Guest

2144-44

5

BROUGHTONS FANCY 

3

Θ

4

G Baker

60,5

G L Moore

7488-09

6

ROYAL NORMANDY 

12

Ε

5

Tom Marquand

60,5

Grace Harris

0099-40

7

OCOTILLO (IRE) 

2

Ε

4

Ryan Powell

60

Kevin Frost

00671-9

8

TASAABOQ 

9

Ε

6

Jos. Gordon

59,5

P S McEntee

4333-07

9

TAHITI ONE 

14

Θ

4

William Carson

59

A W Carroll

44676-6

10

ARIZONA SNOW 

8

Ε

5

L Morris

58,5

R Harris

8072-00

11

THE REEL WAY (GR) 

6

Θ

6

Daniel Muscutt

57,5

P R Chamings

96624-9

12

CAMINO 

11

Θ

4

Martin Lane

57,5

Andi Brown

0/7760-0

13

UPPER LAMBOURN (IRE) 

5

Ε

9

Kevin Lundie

57,5

J R Holt

9/8605-5

14

ODDSOCKS (IRE) 

1

Θ

5

T J Murphy

57,5

A W Carroll

075/68-6

  • KRAZY PAVING (1) – MR POTTER (4)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (3,5), 4 (4), 3 (5), 11 (8), 5 (10), 9 (12)

035η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chelmsford, 1600μ., 10.30μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 9.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CAPTAIN COURAGEOUS (IRE) 

3

Ε

4

G Baker

60,5

Ed Walker

9762-2

2

SALEH (IRE) 

5

Ε

4

A Kirby

60,5

L Carter

75412-1

3

ZORBA THE GREEK 

4

Ε

5

C Shepherd

60,5

E F Vaughan

33954-2

4

JUMBO PRADO (USA) 

6

Ε

8

E J Walsh

59,5

D M Loughnane

14914-9

5

SPIRITUAL STAR (IRE) 

7

Ε

8

Paddy Bradley

59

L Carter

55260-9

6

LUCYMAI 

8

Θ

4

R Winston

59

D K Ivory

6375-02

7

FANTASY GLADIATOR 

12

Ε

11

A Mullen

59

M Appleby

8909-5P

8

GRACIOUS GEORGE (IRE) 

14

Ε

7

K T O’Neill

59

J C Fox

11604-8

9

KENSTONE (FR) 

11

Ε

4

Hollie Doyle

58,5

A Wintle

02511-2

10

EBBISHAM (IRE) 

2

Ε

4

Charlie Bennett

58,5

J R Boyle

-58145

11

FOIE GRAS 

9

Ε

7

David Probert

58

C A Dwyer

-550160

12

AIR OF YORK (IRE) 

10

Ε

5

Daniel Muscutt

57,5

J L Flint

-880743

13

LORD OF THE STORM 

1

Ε

9

L Morris

57

M J Attwater

41497-4

14

DEELEY’S DOUBLE (FR) 

13

Ε

4

G Downing

57

A W Carroll

75-38

  • SALEH (2) – KENSTONE (9)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (2,8), 2 (4), 9 (7), 3 (8), 12, 10, 6 (10)
  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 017 – 023
  • Σκορ πλασέ 4 στην Αγγλία: 030 – 035
  • Σκορ πλασέ 6 στην Αγγλία: 032 – 035