Ιπποδρομίες Τετάρτης 1/2/17: Εκτιμήσεις και Προγνωστικά

February 1, 2017
555 Views

Περισσότερες διαδρομές, 26 συνολικά και με αυξημένη τη δυσκολία στην πρόβλεψη, είναι το σημερινό πρόγραμμα των ιπποδρομιών. Τρεις χώρες και τέσσερεις ιππόδρομοι δίνουν τις 21 επίπεδες και τις πέντε τροτ κούρσες. Την αρχή κάνει από τη Νότια Αφρική το Scottsville, ακολουθεί η Cagnes Sur Mer από τη Γαλλία και το αγγλικό Newcastle, πριν καταλήξουμε στα τροτ του Pont De Vivaux.

    Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα, έχει ως εξής:

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1000μ., 12.10μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, Δ’ κλάση, 6.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ARGO MAGIC

3

Α

2

A Forbes

60

Michael Miller

21

2

ROYAL EXPLORER

5

Α

2

A Delpech

60

Michael Miller

51

3

TRINI’S VAR HYT

6

Θ

2

A Marcus

57.5

Kumaran Naidoo

1

4

BRIGHT BLESSED DAY

1

Α

2

W Kennedy

57

Gavin van Zyl

5

HE’S GOT GEARS

4

Α

2

* S Moodley

57

Garth Puller

6

WIND BELLE

2

Θ

2

M Ntuli

54.5

Garth Puller

  • TRINI’S VAR HYT (3) – ROYAL EXPLORER (2)
  • Παίζουν έξω: 3,1,2,5

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1950μ., 12.40μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, μέδεν, 5.600

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

TECHNO CAPTAIN

10

Ε

3

S Veale

60

Paul Gadsby

362

2

LEAGUE OF SHADOWS

2

Ε

3

D S Lembethe

60

Michael Roberts

80

3

CIPHER

12

Ε

3

A Mgudlwa

60

Garth Puller

48

4

FIRE BOLT

7

Ε

3

K de Melo

60

Duncan Howells

69

5

SHINE UP

5

Ε

5

A Marcus

60

Doug Campbell

263

6

JUST POSITIVE

8

Ε

4

I Sturgeon

60

Des Egdes

657

7

ROY’S FLYER

3

Ε

5

A Delpech

60

Kumaran Naidoo

435

8

SCOTCH BRIAR

13

Ε

3

A Forbes

60

Wendy Whitehead

807

9

REPRIEVE

9

Ε

3

* A Arries

60

Michael Roberts

708

10

SHERIFF HOOD

1

Ε

4

M Ntuli

60

Tony Rivalland

980

11

HANDSOME HARVEY

4

Ε

5

B Lerena

60

Ivan Moore

597

12

Q BEHIND ME

11

Ε

4

G Wright

60

Andre Nel

766

13

TOWER

6

Ε

5

* E S Ngwane

60

Lowan Denysschen

650

  • TECHNO CAPTAIN (1) – SHINE UP (5)
  • Παίζουν έξω: 1,5,7,3

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1950μ., 1.10μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, μέδεν, 5.600

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

AIR SALUTE

2

Ε

3

A Forbes

60

Lezeanne Forbes

773

2

GESTE

12

Ε

3

A Marcus

60

Charles Laird

656

3

STARSKY

13

Ε

3

T Godden

60

Kumaran Naidoo

377

4

OLLIE POTS

1

Ε

3

M Winnaar

60

Michael Roberts

996

5

COURAGEOUS KING

8

Ε

4

M V’Rensburg

60

Mark Dixon

802

6

ECCELLERATE

7

Ε

3

W Kennedy

60

Doug Campbell

840

7

STRAW MAN

4

Ε

5

S Brown

60

Garth Puller

746

8

LOS BARBADOS

11

Ε

4

A Mgudlwa

60

Corinne Bestel

950

9

WARNEY

5

Ε

4

* S Mbhele

60

Michael Mahiakola

980

10

KAYKAYNOKNIDS

10

Ε

4

M Ntuli

60

Craig Eudey

886

11

OSUNA

9

Ε

4

D S Lembethe

60

James Goodman

0

12

CLOUD RACER

6

Ε

4

J Samuel

60

Colin Scott

90

13

MANDARB

3

Ε

3

D Daniels

60

Glen Kotzen

0

  • AIR SALUTE (1) – COURAGEOUS KING (5)
  • Παίζουν έξω: 1,2,4,5

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1600μ., 1.40μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, μέδεν, 5.600

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

FASHION QUEST

1

Θ

3

A Forbes

60

Michael Miller

526

2

ROY’S KAITRINA

10

Θ

3

* E S Ngwane

60

Duncan Howells

323

3

MOSTARDA

9

Θ

3

W Kennedy

60

Gavin van Zyl

456

4

HOUR GLASS

7

Θ

3

K de Melo

60

Duncan Howells

504

5

ATTIC VIEW

2

Θ

4

A Delpech

60

James Goodman

732

6

LAST SUMMER

11

Θ

4

M Ntuli

60

Craig Eudey

772

7

ALESNADO

8

Θ

4

G Wright

60

Andre Nel

835

8

REGAL EMPRESS

3

Θ

3

J Barnes

60

Des Egdes

990

9

LYRICIST

6

Θ

3

A Mgudlwa

60

Mark Dixon

80

10

MARGOT

13

Θ

3

S Veale

60

Chris Erasmus

790

11

MPHUMI

12

Θ

6

* S Moodley

60

Lowan Denysschen

600

12

BOTTLENOSE

4

Θ

3

M V’Rensburg

60

Alistair Gordon

88

13

CROQUET DAY

5

Θ

3

* D De Gouveia

60

Chris Erasmus

9

  • ATTIC VIEW (5) – ROY’S KAITRINA (2)
  • Παίζουν έξω: 1,3,2,7,5

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1200μ., 2.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Γ’ κλάση, 6.400

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ISINGAMOYA

8

Θ

4

B Lerena

61

Mark Dixon

145

2

MISS VARLICIOUS

1

Θ

5

S Veale

61

Paul Gadsby

524

3

FREE STATE

6

Θ

4

A Forbes

60

Wendy Whitehead

323

4

LITTLEBLACKNUMBER

4

Θ

5

K de Melo

59.5

Duncan Howells

80

5

SHEZALEADER

5

Θ

5

I Sturgeon

59

Dennis Bosch

483

6

ALIYSA’S PRIZE

9

Θ

5

D Daniels

58

Glen Kotzen

954

7

JUST VOGUE

3

Θ

3

W Kennedy

54.5

Gavin van Zyl

125

8

TIME MARCHES ON

7

Θ

5

* D De Gouveia

54.5

Dennis Bosch

706

9

POSTER GIRL

10

Θ

3

* K Sakayi

52.5

Gareth van Zyl

523

10

FLY PEG FLY

2

Θ

6

* S Moodley

52

Paul Gadsby

204

  • FREE STATE (3) – ISINGAMOYA (1)
  • Παίζουν έξω: 1,3,5,7

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1200μ., 2.45μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Ε’ κλάση, 4.900

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

REGARDSTOBROADWAY

3

Θ

5

K de Melo

60

Dennis Bosch

834

2

ROY’S FOLLY

6

Θ

5

T Godden

59

Yogas Govender

675

3

HALLOWED SPRING

5

Θ

3

S Veale

58.5

Dennis Drier

198

4

ART ATTACK

2

Θ

4

B Lerena

58

Ivan Moore

389

5

JUST RAP

11

Θ

4

* S Gilbert

57

Des Egdes

633

6

KARATAGE

4

Θ

3

A Marcus

56.5

Michael Miller

50

7

SARABI

1

Θ

3

A Delpech

56.5

Paul Gadsby

1

8

RIVER AYRE

12

Θ

3

M V’Rensburg

56

Alistair Gordon

601

9

TYRON’S JET

10

Θ

3

W Kennedy

55.5

Gavin van Zyl

344

10

RUSSIAN GIRL

9

Θ

4

S Brown

55

Garth Puller

873

11

KINGSVIEW

7

Θ

5

* S Mbhele

53.5

Therese Mitchley

619

12

SERVAL

8

Θ

4

D S Lembethe

52

Michael Miller

7

  • SARABI (7) – REGARDSTOBROADWAY (1)
  • Παίζουν έξω: 1,7,5,9

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Cagnes, 1300μ., 3.20μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, A’ κλάση, 35.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

SPOTLIGHT DREAM(IRE)

11

Ε

3

C.SOUMILLON

56,5

L.BAUDRON (S)

15

2

HAPPY DREAM(ITY)

10

Α

3

RC.MONTENEGRO

56,5

J.PARIZE

1313841

3

BROKLYN BABY

6

Α

3

A.HAMELIN

56,5

M.PALUSSIERE

2451

4

CAPCHOP

9

Α

3

PC.BOUDOT

56,5

P.SOGORB

1212139

5

BESLON

8

Ε

3

T.PICCONE

56,5

K.BORGEL (S)

38623431

6

UPENDI

5

Θ

3

C.DEMURO

55

ROB.COLLET (S)

522257214

7

REPRESAILLES(IRE)

4

Θ

3

I.MENDIZABAL

55

JC.ROUGET (S)

14

8

WEEKFAIR

2

Θ

3

R.THOMAS

55

JUL .PHELIPPON

24155

9

GROUNDFROST(IRE)

7

Θ

3

J.AUGE

55

C.FERLAND (S)

331

10

SEMBLANCE

1

Θ

3

M.GUYON

55

CE.ROSSI

61214

11

CREME DE CREMES

3

Θ

3

E.HARDOUIN

53,5

M.PALUSSIERE

206862422

  • CAPCHOP (4) – SEMBLANCE (10)
  • Paris turf: 10,4,1,9,3,7

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1200μ., 3.25μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Ε’ κλάση, 4.600

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CADDY MASTER

3

Ε

3

A Delpech

60

Michael Roberts

690

2

ALDRIC

9

Ε

7

S Brown

58.5

James Goodman

906

3

SABER’S BEADS

10

Ε

4

S Veale

58

Dennis Drier

100

4

MASTER SAM

4

Ε

4

A Marcus

57.5

Mark Dixon

232

5

BLUNDERBUSS

12

Ε

4

W Kennedy

56.5

Gareth van Zyl

27

6

LILY GRAY

1

Θ

5

I Sturgeon

56.5

Dennis Bosch

70

7

ROY’S DONKEY

5

Ε

5

* D De Gouveia

56

Kumaran Naidoo

166

8

MISS PARKER

6

Θ

4

* S Moodley

54.5

Colin Scott

6

9

SHOOT THE BULL

11

Ε

5

J Samuel

54

Kumaran Naidoo

999

10

DEVON BELLE

2

Θ

5

B Jacobson

52

Lola Crawford

973

11

BIG BIRD

8

Ε

8

A Mgudlwa

52

Pat Lunn

977

12

SYLVAN JET

7

Ε

6

* K Sakayi

52

Lenny Taylor

9

  • MASTER SAM (4) – ROY’S DONKEY (7)
  • Παίζουν έξω: 4,1,5,2

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Cagnes, 1500μ., 3.50μμ.

Επίπεδη, 5+ ετών, E’ κλάση, 19.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

LADY COMMANDEMENT

10

Θ

5

T.PICCONE

60

CE.ROSSI

271072500

2

ICE COOL

15

Ε

8

S.MAILLOT

60

M.BOUTIN (S)

370374070

3

IRONSTONE(IRE)

12

Ε

8

D.UBEDA

60

M.BOUTIN (S)

10300106

4

WANGOREVE

13

Ε

10

PC.BOUDOT

60

F.FORESI

209904127

5

MAJIK CHARLY

11

Ε

5

M.GUYON

59

T.CASTANHEIRA (S)

664123334

6

ONIRIQUE(IRE)

4

Θ

6

T.BACHELOT

59

M.BOUTIN (S)

109600060

7

JIOSCO(IRE)

2

Ε

8

C.SOUMILLON

58,5

MLLE V.DISSAUX

710736

8

FLYING SCOTSMAN

3

Α

9

E.HARDOUIN

58,5

F.FORESI

492475628

9

KIRIKKALE

7

Α

6

A.HAMELIN

58,5

P.COTTIER

23279000

10

COACH ME

1

Ε

5

I.MENDIZABAL

58,5

F.FORESI

82352098

11

SPEAK NOW

14

Θ

5

J.AUGE

57,5

B.GOUDOT (S)

320700160

12

MOLESNE CHOP

17

Ε

6

F.FORESI

57,5

F.FORESI

925693409

13

ORPELLO(IRE)

16

Α

8

M.FOREST

57

MME G.RARICK

980866640

14

SANTAREM(IRE)

6

Ε

5

RC.MONTENEGRO

56,5

C.BOUTIN (S)

21300000

15

MOUNTAIN MUSIC(GB)

8

Θ

5

F.VERON

56,5

P&F.MONFORT (S)

1831535090

16

TIBERIO(SPA)

9

Ε

7

S.PASQUIER

56

FX.BELVISI

724103500

17

TOCANTINS(IRE)

5

Ε

6

R.THOMAS

55,5

M.BOUTIN (S)

9956867

  • LADY COMMANDEMENT (1) – WANGOREVE (4)
  • Paris turf: 4,1,12,7,5,3,13,2

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1400μ., 4.05μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Ε’ κλάση, 4.050

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

LEDIMASPRINCESS

12

Θ

3

I Sturgeon

60.5

Dennis Bosch

864

2

DALE HOUSE

9

Ε

4

* A Arries

60.5

Michael Roberts

231

3

MASTER RUNNER

4

Ε

5

G Wright

60

Andre Nel

431

4

ROY’S AMAZING ASH

6

Ε

5

W Kennedy

59

Yogas Govender

915

5

DANCER IN THE DARK

5

Ε

3

* S Moodley

58

Therese Mitchley

0

6

BUBKA

17

Ε

4

A Mgudlwa

57.5

Pat Lunn

387

7

TROPICAL’S SON

14

Ε

4

* D De Gouveia

57.5

Paul Lafferty

968

8

FULLY CHARGED

13

Ε

6

B Lerena

57

Mark Dixon

64

9

MAMBO

7

Ε

4

K de Melo

57

Duncan Howells

604

10

OGILVY

16

Ε

3

M V’Rensburg

56.5

Chris Erasmus

603

11

JACK THE KNIFE

15

Ε

4

S Veale

56

Doug Campbell

702

12

ROYAL ZULU GUARD

1

Ε

7

T Godden

55.5

Kumaran Naidoo

305

13

APPLE JACK

8

Ε

4

A Forbes

54.5

Gareth van Zyl

756

14

TIDE IS TURNING

11

Θ

4

D Daniels

53.5

James Goodman

20

15

COMMANDTOCONQUER

10

Ε

4

J Barnes

53

Julie Dittmer

680

16

ROY’S AMBASSADOR

3

Ε

6

Reserve 1

52

Kumaran Naidoo

50

17

HIGHLAND FLING

2

Ε

8

Reserve 2

52

Mike Pappas

0

  • ROY’S AMAZING ASH (4) – MASTER RUNNER (3)
  • Παίζουν έξω: 13,1,4,3

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Cagnes, 1600μ., 4.20μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Δ’ κλάση, 28.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ALMOROX(GB)

2

Ε

5

J.AUGE

61

C.FERLAND (S)

361931712

2

FOR EVER

4

Α

6

A.COUTIER

60

MLLE C.FEY

223315381

3

SKATERS WALTZ(IRE)

8

Ε

6

C.SOUMILLON

59

F.VERMEULEN (S)

52581004

4

PEUT ETRE ICI(IRE)

1

Α

4

C.DEMURO

59

A&G.BOTTI (S)

472214441

5

VADANOR

10

Ε

8

T.MESSINA

59

J.PARIZE

10050716

6

ITS ALL CLASS

6

Ε

7

B.PANICUCCI

59

J.REYNIER

824653260

7

ELLA DIVA

7

Θ

4

FX.BERTRAS

57,5

N.CAULLERY

668413087

8

LE REBEL

5

Α

5

T.PICCONE

57

K.BORGEL (S)

195222507

9

GREY MIRAGE(GB)

3

Ε

8

PC.BOUDOT

57

JM.LEFEBVRE (S)

569738087

10

PAKISTAN TREASURE(IRE)

9

Ε

5

F.FORESI

57

C.MOSSE

  • ALMOROX (1) – FOR EVER (2)
  • Paris turf: 1,3,2,8

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1400μ., 4.40μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, μέδεν, 5.600

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ADMIRAL’S GUEST

9

Ε

3

M V’Rensburg

60

Mark Dixon

805

2

CABINDA

10

Ε

3

A Delpech

60

Michael Roberts

233

3

MANOUCHE

1

Ε

3

K de Melo

60

Dennis Bosch

407

4

SPARTAN SOLDIER

3

Ε

3

A Forbes

60

Wendy Whitehead

64

5

ANGEL LANDING

8

Α

3

S Veale

60

Paul Lafferty

406

6

HONDO

12

Ε

3

L Mohapi

60

Lenny Taylor

80

7

SPICE ROADS

6

Ε

3

D Daniels

60

Wendy Whitehead

979

8

STREET BOY

5

Ε

4

W Kennedy

60

Gareth van Zyl

782

9

PLAY THE LAFF

7

Ε

3

T Godden

60

Paul Lafferty

700

10

CALIFORNIA INN

13

Ε

3

* S Moodley

60

Chris Erasmus

90

11

WINTER WOLF

14

Α

3

S Brown

60

Julie Dittmer

90

12

DANCE OFF

2

Ε

3

G Wright

60

Andre Nel

8

13

NOTACADEMICATALL

11

Ε

3

* D De Gouveia

60

Paul Lafferty

6

14

TOA NUI

4

Ε

3

J Samuel

60

Des Egdes

9

  • CABINDA (2) – STREET BOY (8)
  • Παίζουν έξω: 2,3,1,4

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Cagnes, 1300μ., 4.55μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, αξίωσης, 17.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CARLTON CHOICE(IRE)

8

Ε

3

T.SPEICHER

60

L.BAUDRON (S)

247870551

2

QUIVIRA

14

Θ

3

A.FOUASSIER

58,5

M.PALUSSIERE

42398

3

BENIDICTION(IRE)

13

Θ

3

F.VERON

58,5

P&F.MONFORT (S)

1762531513

4

CASTLE DREAM

1

Ε

3

J.AUGE

58

C.FERLAND (S)

53395

5

ALFA MANIFESTO

10

Α

3

T.PICCONE

58

M.PALUSSIERE

344506805

6

BACKONTHEROADAGAIN(IRE)

9

Ε

3

E.HARDOUIN

58

M.PALUSSIERE

81433860

7

ACUARELA

2

Θ

3

J.MOUTARD

56,5

J.PARIZE

203931400

8

SILK OF RIO

3

Θ

3

S.PASQUIER

56,5

Y.GOURRAUD (S)

168800416

9

DOUCEUR D’ANTAN

15

Θ

3

M.GUYON

56,5

K.BORGEL (S)

6115324

10

RIO AMARE

4

Ε

3

B.PANICUCCI

56

M.PALUSSIERE

80

11

DOVADOLA(IRE)

11

Θ

3

P.BAZIRE

54,5

A&G.BOTTI (S)

511363290

12

PACK OF DREAMS(IRE)

6

Θ

3

RC.MONTENEGRO

54,5

M.PALUSSIERE

878

13

PEPITA YA

5

Θ

3

A.HAMELIN

54,5

M.PALUSSIERE

945

14

CHIQUIT INDIAN

12

Θ

3

M.FOREST

54,5

E.CAROUX

390348080

15

PRETTY STRANGE(IRE)

7

Θ

3

I.MENDIZABAL

54,5

JC.ROUGET (S)

26

  • DOUCEUR D’ANTAN (9) – BENIDICTION (3)
  • Paris turf: 15,4,1,3,9,8,13

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Cagnes, 2500μ., 5.25μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Δ’ κλάση, 26.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

RAYODOR

16

Ε

4

PC.BOUDOT

60

D&P.PROD’HOMME (S)

325608273

2

INITIAL

6

Α

6

C.SOUMILLON

59,5

F.VERMEULEN (S)

355793422

3

PACO KEED

11

Ε

6

S.PASQUIER

59,5

Y.GOURRAUD (S)

400731812

4

SIMANO

1

Α

4

M.GUYON

59,5

J.PARIZE

521730239

5

ZINZICHERA

4

Θ

5

N.PERRET

59

P.KHOZIAN

341530100

6

CORNY

9

Θ

4

P.BAZIRE

59

JM.LEFEBVRE (S)

100270097

7

MORTREE

14

Θ

4

A.HAMELIN

58,5

J.PARIZE

738154735

8

MYSTERIEUX

12

Ε

7

A.LEMAITRE

58

F.FORESI

240383143

9

RISING SUN(IRE)

10

Ε

5

A.FOUASSIER

58

S.BROGI

800641216

10

BEAUBAHHARE

3

Ε

12

T.BACHELOT

57,5

JP.DELAPORTE

100511110

11

BONSAI

8

Ε

5

R.THOMAS

57,5

ROB.COLLET (S)

210385080

12

BLEU ASTRAL

5

Ε

5

M.FOREST

57,5

MME G.RARICK

40700994

13

SUFRANEL(IRE)

13

Ε

6

I.MAGNIN

54,5

A&G.BOTTI (S)

617383276

14

TRIGGER FLASH

15

Θ

6

D.BREUX

53

F.CHEYER

724220516

15

ERNESTINE

2

Θ

4

A.COUTIER

53

JM.LEFEBVRE (S)

103207009

16

VENEZIANO

17

Ε

8

E.HARDOUIN

51

ROB.COLLET (S)

332836006

17

LORD EMERY(GER)

7

Α

9

B.PANICUCCI

51

MLLE S.BOLLERI

797606463

  • INITIAL (2) – RAYODOR (1)
  • Paris turf: 1,2,4,3,12,9,7,8

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Cagnes, 2000μ., 5.55μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, αξίωσης, 15.000

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BUTTE MONTMARTRE

15

Θ

6

J.SMITH

62,5

R.LE GAL

40776101

2

SPECIAL REQUEST

10

Ε

10

K.BARBAUD

60

N.CAULLERY

907650476

3

CRYSTAL GAZING

9

Θ

5

C.SOUMILLON

58,5

C.ESCUDER

175310756

4

STELLA D’OROUX

13

Θ

6

E.HARDOUIN

58,5

Y.FERTILLET (S)

314157088

5

VESPER(GER)

12

Θ

7

I.MAGNIN

58,5

JM.LEFEBVRE (S)

666849407

6

ONE DEAL

7

Ε

6

D.IBOUTH

58

JL.DUBORD

82900396

7

TARTAROS

8

Ε

4

H.TABET

58

M.RULEC

608

8

BECQUARIUS

5

Ε

7

A.HAMELIN

58

E.SAINT-MARTIN (S)

1153059053

9

KASHANI(IRE)

4

Ε

4

T.BACHELOT

58

MME C.BARSIG

5460

10

GREAT DORA

6

Θ

4

J.MOUTARD

56,5

T.CASTANHEIRA (S)

301652000

11

AVENUE DU MONDE

2

Θ

5

A.ORANI

56,5

MME L.GRIZZETTI

407016465

12

FANTASTIC WAY

3

Ε

8

J.MONTEIRO

56

MME C.BARANDE BARBE

700209409

13

KING WOOD(TUR)

11

Ε

7

E.CIESLIK

56

F.FORESI

21650060

14

TROIS POINTS

1

Ε

5

I.MENDIZABAL

56

MLLE G.KELLEWAY

35008450

15

TURF EXPRESS(AUS)

14

Ε

11

F.MASSE

56

C.MOSSE

257000950

  • BUTTE MONTMARTRE (1) – BECQUARIUS (8)
  • Paris turf: 1,10,2,3,8,5,4

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Newcastle, 1500μ., 6.25μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CARD HIGH (IRE) 

1

E

7

Nathan Evans

60,5

W Storey

-614560

2

MEDICINE HAT 

2

E

6

S H James

59,5

Mrs Marjorie Fife

501/14-2

3

MAGISTRAL 

5

E

7

P McDonald

58,5

I Jardine

220077/

4

WOODACRE 

7

E

10

G Chaloner

58

R M Whitaker

93356-4

5

GO GEORGE GO (IRE) 

4

E

4

J Fanning

57

G A Swinbank

94111-1

6

THORNTOUN CARE 

6

E

6

T Eaves

56,5

I Jardine

376050/

7

TAOPIX 

9

E

5

L Morris

56

Karen McLintock

-254123

8

MAULESDEN MAY (IRE)

8

Θ

4

Connor Beasley

56

K Dalgleish

-664205

9

HIGHWAYMAN 

3

Ε

4

A Mullen

52,5

D Thompson

-624026

  • GO GEORGE GO (5) – MEDICINE HAT (2)
  • Πιθ. Τιμές: 5 (2), 2 (3,5), 7 (5), 4 (8), 6 (10), 3, 8 (12)

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Newcastle, 1400μ., 7μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3-5 ετών, μέδεν, 5.050

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

IVY MATILDA

8

Θ

4

Megan Nicholls

63,5

C J Teague

9090/

2

SIX OF THE BEST 

3

Θ

5

T Eaves

63,5

Ollie Pears

3

BELLAMAY 

1

Θ

3

L Morris

55,5

J R Weymes

-969

4

BLOOMIN LOVELY (IRE) 

9

Θ

3

Jason Hart

55,5

J J Quinn

64307-3

5

ELUSIVE OLIVIA (USA)  

7

Θ

3

P Hanagan

55,5

J Tuite

-5

6

MAMA AFRICA (IRE) 

4

Θ

3

P Makin

55,5

T D Barron

36400-4

7

THE BARD’S ADVICE 

5

Θ

3

Connor Beasley

55,5

K Dalgleish

5–4

8

THORNTON MARY 

6

Θ

3

Barry McHugh

55,5

B Rothwell

-77

9

VOI 

2

Θ

3

Jos. Gordon

55,5

H Palmer

  • BLOOMIN LOVELY (4) – VOI (9)
  • Πιθ. Τιμές: 9 (2), 4 (2,3), 6 (3,5), 5 (7), 7 (12)

028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Newcastle, 1000μ., 7.30μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Ε’ κλάση, 3.950

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BISMARCK THE FLYER (IRE) 

2

Ε

3

P McDonald

61

Ollie Pears

12137-3

2

SPIN TOP 

5

Ε

3

P Hanagan

61

J Tuite

43731-5

3

PORT MASTER

6

Ε

3

Rowan Scott

60,5

Mrs A Duffield

95-3

4

ZANDRADEE (IRE) 

4

Θ

3

A Mullen

60,5

T D Barron

1

5

ROYAL CELEBRATION 

1

Ε

3

Nathan Evans

59

B Smart

8553-41

6

LOCAL ARTIST (IRE) 

3

Θ

3

Jason Hart

59

J J Quinn

2820-36

7

LITTLE KINGDOM (IRE) 

8

Θ

3

B A Curtis

57

Miss Tracy Waggott

979-4

8

FLYING HOPE (IRE) 

9

Θ

3

T Eaves

55

N Tinkler

58004-7

9

VOCALISATION (IRE) 

7

Θ

3

L Morris

54,5

J R Weymes

4008-54

  • BISMARCK THE FLYER (1) – ZANDRADEE (4)
  • Πιθ. Τιμές: 5 (2,5), 4 (2,8), 2 (6), 1 (7), 6 (8), 9 (10)

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vivaux, 2650μ., 7.40μμ.

Αμαξίδια, φοράδες 4 ετών, Ε’ κλάση, 18.000

ΙΠΠΟΣ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

DECISION

Θ

4

S. STEFANO

J. DENECHERE

2

DIMEZEL PENALAN

Θ

4

R. METAYER

R. METAYER

6

3

DUCHESSE DE ROME

Θ

4

N. MOUROT

N. MOUROT

473336

4

DOLCE VITA WOOD

Θ

4

MARTIAL GAUVIN

R. MOURLON

5449479

5

DOLCE D’ERONVILLE

Θ

4

J. GUELPA

J. GUELPA

2872

6

DARELIA DE FAEL

Θ

4

R. MOURICE

R. MOURICE

46647754

7

DORIS TURGOT

Θ

4

S. CINGLAND

S. CINGLAND

3286376

8

DEESSE DU HABLE

Θ

4

A. MUIDEBLED

A. MUIDEBLED

437535852

9

DELMONICA DUSSAC

Θ

4

L. GOUT

L. GOUT

17522

10

DIVONNE

Θ

4

E. GOUT

E. GOUT

635676

11

DOLCE D’EBANE

Θ

4

Y.A. BRIAND

Y.A. BRIAND

421237

12

DAKOTA RACE

Θ

4

N. ENSCH

N. ENSCH

413462

13

DYNAMITE DU FOSSE

Θ

4

D. BEKAERT

D. ALEXANDRE

7357801

14

DOTELLA

Θ

4

Y. LACOMBE

Y.A. BRIAND

5327161

15

DIVA DE FOOT

Θ

4

K. THONNERIEUX

K. THONNERIEUX

148386898

16

DIVA DE CARLESS

Θ

4

PH. MORTAGNE

PH. MORTAGNE

3642376

  • DELMONICA DUSSAC (9) – DOLCE D’ERONVILLE (5)
  • Paris turf: 6,7,5,9,13,8,16,4

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Newcastle, 1400μ., 8μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Ε’ κλάση, 8.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

VATICAN HILL (IRE)

6

Α

3

Lucy K Barry

62

J A Osborne

02911-1

2

TAILOR’S ROW (USA)

4

Α

3

J Fanning

60,5

M Johnston

36832-2

3

RE RUN (IRE)

2

Ε

3

T Hamilton

60

R A Fahey

-4204

4

ESPRESSO FREDDO (IRE)

1

Α

3

L Morris

59

Sir Mark Prescott

2622-31

5

SKY BALLERINA

5

Θ

3

P Hanagan

57,5

S Crisford

404-12

6

MAN ABOUT TOWN (IRE)

3

Ε

3

J Vaughan

56

K R Burke

-470

  • VATICAN HILL (1) – SKY BALLERINA (5)
  • Πιθ. Τιμές: 4 (2,3), 1 (3), 3 (3,5), 5 (5), 2 (7)

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vivaux, 2650μ., 8.10μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 4 ετών, Ε’ κλάση, 18.000

ΙΠΠΟΣ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

DOSTOIEV

Ε

4

N. ENSCH

MARTIAL GAUVIN

4361

2

DAGUET DU VERNE

Ε

4

D. BEKAERT

R. MOURLON

661

3

DEFI DARCHE

Ε

4

J.CH. FERON

S. CINGLAND

981635

4

DEAR DANCER

Α

4

R. LE VEXIER

R. LE VEXIER

444257

5

DYNALYX

Α

4

L. LAMAZIERE

L. LAMAZIERE

2352

6

DAGDA

Ε

4

E. GOUT

E. GOUT

52248

7

DECLIC JULRY

Α

4

J.P. GAUVIN

J.P. GAUVIN

134

8

DRAKE DES VALERINS

Ε

4

Y. LACOMBE

Y.A. BRIAND

6316623

9

DELTA DU PORET

Ε

4

Y.A. BRIAND

Y.A. BRIAND

11

10

DAMOUR DU VIVIER

Ε

4

J. GUELPA

J. GUELPA

125267

11

DEVIL OF CARLESS

Α

4

PH. MORTAGNE

PH. MORTAGNE

34138889

12

DESIREZ MOI

Ε

4

T. DEVOUASSOUX

TH. DEVOUASSOUX

11495

13

DJOBI D’YMER

Ε

4

S. CINGLAND

S. CINGLAND

3115

14

DIONYSOS LA COUY

Α

4

P. LABROUSSE

P. LABROUSSE

1921933

15

DELGADO

Α

4

D. CINIER

D. CINIER

578552213

16

DOM PE

Ε

4

R. MOURICE

R. MOURICE

92228242

  • DELTA DU PORET (9) – DESIREZ MOI (12)
  • Paris turf: 16,15,9,7,5,12,8,2

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Newcastle, 1400μ., 8.30μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CAPOLAVORO (FR)

4

Ε

6

E J Walsh

58

R M H Cowell

-228214

2

JACQUOTTE DELAHAYE

2

Θ

6

Jos. Gordon

58

D H Brown

70/825-6

3

JUBILEE BRIG

1

Ε

7

J Fanning

58

G A Swinbank

0/796-36

4

MEHDI (IRE)

6

Ε

8

P Hanagan

58

R A Fahey

90/463-2

5

MIME DANCE

3

Ε

6

D Tudhope

58

D O’Meara

00290-4

6

ROCK WARBLER (IRE)

5

Ε

4

Kevin Stott

58

Oliver Greenall

4156-12

  • ROCK WARBLER (6) – CAPOLAVORO (1)
  • Πιθ. Τιμές: 6 (1,9), 1 (2,5), 4 (5), 3 (7), 2 (8), 5 (10)

033η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vivaux, 2650μ., 8.40μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 5 ετών, Ε’ κλάση, 18.000

ΙΠΠΟΣ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

CLIN D’OEIL ZEN

Ε

5

M. DELAHAUTEMAISON

L. FRESNEAU

900

2

CALVA D’OCCAGNES

Ε

5

K. DEVIENNE

J.M. ROUBAUD

1591817

3

CLEITUS DE CAMBRON

Ε

5

Mlle J. OHANESSIAN

E. OHANESSIAN

95360098

4

CACAO DARCHE

Α

5

TH. LEMOINE

J. GUELPA

3215

5

CLASSIC SOMOLLI

Ε

5

J.B. BONET

R. MOURICE

58279687

6

COSMOS DU DOUET

Ε

5

G.J. GRUSON

J.P. ENSCH

5278714

7

CYRIUS DELO

Ε

5

L. DURANTET

MICKAEL CORMY

11632

8

CIGARO DES ILES

Ε

5

J. DA VEIGA

P. LABROUSSE

7480807160

9

COX DE LA MESLIERE

Ε

5

TANGUY DEVOUASSOUX

L. GOUT

5600787

10

CYRANO D’IDOLE

Ε

5

A. TOMASELLI

D. ALEXANDRE

222462

11

CHARME CREOLE

Ε

5

J.B. ROUE-LECUYER

J. GUELPA

191600860

12

COLORADO KAT

Α

5

G. LUPI

Y.A. BRIAND

115337

13

COUCOU MON NEVEU

Ε

5

N. MORTAGNE

G. VAN POLLAERT

5262392

14

CARIOCA GEDE

Ε

5

M. BAILET

Y.A. BRIAND

426826129

15

CASH DES CAILLONS

Α

5

M. LOMBARD

R. MOURICE

3195371

  • CALVA D’OCCAGNES (2) – CASH DES CAILLONS (15)
  • Paris turf: 6,2,4,15,13,10,7,14

034η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Newcastle, 1200μ., 9μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 5.050

ΙΠΠΟΣ

ΣΤΑΡΤ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΚΙΛΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

ART OBSESSION (IRE)

3

Ε

6

Josh Doyle

60,5

P T Midgley

-92430

2

PALENVILLE (IRE)

5

Θ

4

Ch. Bennett

60

S Crisford

0/4232-3

3

SEMANA SANTA

4

Θ

4

Rowan Scott

59,5

T D Barron

62723-6

4

SILHUETTE (IRE)

2

Θ

4

Megan Nicholls

59

C J Teague

-897050

5

SAVANNAH BEAU

9

Θ

5

C Rodriguez

58

I Jardine

06516-6

6

DODGY BOB

1

Ε

4

L Edmunds

58

K A Ryan

70273-4

7

BARON RUN

7

Ε

7

R Harris

57

K R Burke

17904/0

8

MR MORSE

8

Ε

4

Ben Robinson

55,5

B Ellison

63/1-0

9

BURTONWOOD

6

Ε

5

K Schofield

55

Miss J A Camacho

33764-4

  • PALENVILLE (2) – DODGY BOB (6)
  • Πιθ. Τιμές: 2 (2,5), 6 (3), 5, 3 (6), 1 (8), 9 (10), 8 (12)

035η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vivaux, 2650μ., 9.10μμ.

Εφιππο τροτ, 5-7 ετών, Δ’ κλάση, 20.000

ΙΠΠΟΣ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

BATMAN DU RELAIS

Ε

6

F. GAUVIN

M. MESSAGER

7460090

2

BIOSCA DU VIVIER

Θ

6

M. BAILET

Y.A. BRIAND

5543

3

BLASON JULRY

Ε

6

Mlle M. SASSO

J.P. GAUVIN

313

4

BREHAT TRIXIE

Θ

6

R. VOLLE

N. MOUROT

96280

5

COOBYA ANGANO

Θ

5

Mlle L. POR

E. GOUT

244906733

6

ARIZONA EXPRESS

Ε

7

K. THONNERIEUX

J. BETHOUART

640906

7

ACTION D’ALOUETTE

Θ

7

Mlle L. MASI

CL. MATHE

88905009

8

AMBRE DE LA COUY

Ε

7

J. DA VEIGA

P. LABROUSSE

74062

9

BELLA DE LA VOIRE

Θ

6

J.B. ROUE-LECUYER

J. GUELPA

68073335

10

BELLE DES PRES

Θ

6

TH. CONSTANS

TH. DEVOUASSOUX

64193

11

BEST OF CHANLECY

Ε

6

R. THONNERIEUX

CL. MATHE

35232810

12

BABETTE PENALAN

Θ

6

Mlle M. LE BOURHIS

R. METAYER

1741686

13

BLOOMER

Ε

6

Q. SEGUIN

Y.A. BRIAND

1227621

14

ATHENA TURGOT

Θ

7

Mme S. BUSSET

J.M. ROUBAUD

344081271

15

CARLOS MONDO SY

Α

5

F. DESMIGNEUX

CH.C. DEGIORGIO

62637149

  • BLOOMER (13) – ATHENA TURGOT (14)
  • Paris turf: 13,15,11,14,9,8,10,4

036η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vivaux, 2650μ., 9.40μμ.

Αμαξίδια, 7-10 ετών, ΣΤ’ κλάση, 6.000

ΙΠΠΟΣ

ΦΥΛΟ

ΕΤΩΝ

ΑΝΑΒΑΤΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΦΟΡΜΑ

1

VISION DIVINE

Θ

8

L. LIGOT

S. YANA

750000399

2

VAMOS DE CIGNE

Ε

8

H. ZOGHLAMI

H. ZOGHLAMI

15000090

3

VULCAIN DU PONT

Ε

8

J. JUAN

D. CINIER

82268804

4

VOLGA DE TORTUGA

Θ

8

J. JOFFROY

M. BOUCHEZ

64840638

5

A LA MENTHE

Θ

7

J.M. JOLIT

L. FRESNEAU

390256870

6

UDJO DU GILWESK

Ε

9

MARC TARDY

V. JARRY

40250665

7

TIME OF CHARM

Ε

10

M. LACOMA

R. DEBUE

78509576

8

VALLEE ORANGE JO

Θ

8

Mlle S. BL. TIERE

Y.A. BRIAND

211185

9

VOYOU DE JAVRON

Ε

8

Mlle G. AMBROGIO

J. UROZ

3105332

10

TALENT DE LA TAUTE

Ε

10

J. HAMELET

Y.A. BRIAND

191009

11

ASTON BRICKEL

Ε

7

Mme V. B CORMY

MICKAEL CORMY

222432636

12

TLEMCEN

Θ

10

PH. TERME

Y. MARECHAL

1120760

13

TITO DES COUPERIES

Ε

10

J.J. BOUQUET

J. GUELPA

94606076

14

UNO JIBACE

Ε

9

PH. MILLAN

J. GUELPA

7864210

15

AUSTERLITZ

Ε

7

M. FELTESSE

L. GOUT

851423976

  • VALLEE ORANGE JO (8) – ASTON BRICKEL (11)
  • Paris turf: 8,15,9,11,5,6,4,3
  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 015 – 020
  • Σκορ γκανιάν 6 στην Ν. Αφρική: 014 – 022
  • Σκορ πλασέ 4 στην Αγγλία: 028 – 034
  • Σκορ πλασέ 6 στην Αγγλία: 026 – 034