Πέντε ομάδες της Super League εκτός συνέχειας στο Κύπελλο Ελλάδος

December 16, 2016
698 Views

Με 11 από τις 16 ομάδες της Super League θα συνεχιστεί η φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Η Λάρισα, η Βέροια, η Κέρκυρα, ο Ηρακλής και ο Πανιώνιος ήταν τα «θύματα» των εκπλήξεων της διοργάνωσης, με τους Άρη, Τρίκαλα, Λαμία, ΟΦΗ και Κισσαμικό, να προκρίνονται στη θέση τους και θα είναι οι εκπρόσωποι της Football League στη συνέχεια.

Αναλυτικά ανά όμιλο προκρίθηκαν:

Από τον 1ο όμιλο ο ΠΑΟΚ και τα Τρίκαλα (αποκλείστηκε η Λάρισα).

Από τον 2ο όμιλο ο Ολυμπιακός και ο Πλατανιάς.

Από τον 3ο όμιλο ο ΟΦΗ και ο Παναθηναϊκός (αποκλείστηκε ο Ηρακλής).

Από τον 4ο όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα και η Ξάνθη.

Από τον 5ο όμιλο ο Αστέρας Τρόπολης και ο Άρης (αποκλείστηκε η Βέροια).

Από τον 6ο όμιλο η ΑΕΚ και η Λαμία (αποκλείστηκε η Κέρκυρα).

Από τον 7ο όμιλο ο Παναιτωλικός και ο Ατρόμητος.

Από τον 8ο όμιλο ο Κισσαμικός και ο Λεβαδειακός (αποκλείστηκε ο Πανιώνιος).

Το πανόραμα της διοργάνωσης

1ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ 2-0
Πανελευσιακός – Τρίκαλα 0-5

2η αγωνιστική
Τρίκαλα – ΠΑΟΚ 0-0
ΑΕΛ – Πανελευσιακός 2-1

3η αγωνιστική
Τρίκαλα – ΑΕΛ 1-0
Πανελευσιακός – ΠΑΟΚ 0-7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
ΠΑΟΚ 2-1-0 9-0 7 -πρόκριση
Τρίκαλα 2-1-0 6-0 7 -πρόκριση
ΑΕΛ 1-0-2 2-4 3
Πανελευσινιακός 0-0-3 1-14 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Πλατανιάς 3-0
Σπάρτη – Χανιά 4-0

2η αγωνιστική
Χανιά – Ολυμπιακός 0-4
Πλατανιάς – Σπάρτη 1-0

3η αγωνιστική
Χανιά – Πλατανιάς 1-2
Σπάρτη – Ολυμπιακός 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
Ολυμπιακός 3-0-0 8-0 9 -πρόκριση
Πλατανιάς 2-0-1 3-4 6 -πρόκριση
Σπάρτη 1-0-2 4-2 3
Χανιά 0-0-3 0-9 0

3ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 1-0
Παναθηναϊκός – Ηρακλής 0-0

2η αγωνιστική
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 2-1
Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης 3-0

3η αγωνιστική
ΟΦΗ – Ηρακλής 2-1
Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
ΟΦΗ 2-0-1 4-3 6 -πρόκριση
Παναθηναϊκός 1-1-1 5-5 4 -πρόκριση
Ηρακλής 1-1-1 4-2 4
Απόλλων Σμύρνης 1-0-2 4-7 3

4ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας 1-2
ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη 1-0

2η αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1
Ξάνθη – Καλλονή 3-1

3η αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη 1-1
Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
ΠΑΣ Γιάννινα 3-0-0 5-1 9 -πρόκριση
Ξάνθη 1-1-1 4-3 4 -πρόκριση
Αγροτικός Αστέρας 1-1-1 3-3 4
Καλλονή 0-0-3 3-8 0

5ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
Αιγινιακός – Άρης 0-3
Αστέρας Τρίπολης – Βέροια 1-0

2η αγωνιστική
Άρης – Αστέρας Τρίπολης 3-3
Βέροια – Αιγινιακός 0-1

3η αγωνιστική
Άρης – Βέροια 0-0
Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης 1-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
Αστέρας Τρίπολης 2-1-0 8-4 7 -πρόκριση
Άρης 1-2-0 6-3 5 -πρόκριση
Αιγινιακός 1-0-2 2-7 3
Βέροια 0-1-2 0-2 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Κέρκυρα 4-0
Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0

2η αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ 2-2
Κέρκυρα – Λαμία 2-2

3η αγωνιστική
Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα 0-6
Λαμία – ΑΕΚ 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
ΑΕΚ 1-2-0 6-2 5 -πρόκριση
Λαμία 1-2-0 3-2 5 -πρόκριση
Κέρκυρα 1-1-1 8-6 4
Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1-2 2-9 1

7ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
Πανθρακικός – Καλλιθέα 3-0
Ατρόμητος – Παναιτωλικός 1-0

2η αγωνιστική
Καλλιθέα – Ατρόμητος 1-0
Παναιτωλικός – Πανθρακικός 1-0

3η αγωνιστική
Καλλιθέα – Παναιτωλικός 1-5
Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
Παναιτωλικός 2-0-1 6-2 6 -πρόκριση
Ατρόμητος 2-0-1 4-1 6 -πρόκριση
Πανθρακικός 1-0-2 3-4 3
Καλλιθέα 1-0-2 2-8 3

8ος ΟΜΙΛΟΣ
———-
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – Λεβαδειακός 0-0
Πανσερραϊκός – Κισσαμικός 0-2

2η αγωνιστική
Κισσαμικός – Πανιώνιος 3-0
Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός 3-1

3η αγωνιστική
Κισσαμικός – Λεβαδειακός 1-1
Πανσερραϊκός – Πανιώνιος 0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ν-Ι-Η ΤΕΡΜ. ΒΑΘ.
Κισσαμικός 2-1-0 6-0 7 -πρόκριση
Λεβαδειακός 1-2-0 4-2 5 -πρόκριση
Πανιώνιος 1-1-1 3-3 4
Πανσερραϊκός 0-0-3 1-8 0