Ιπποδρομίες Νοτίου Αφρικής 13/12/2016: Πρόγραμμα και εκτιμήσεις

December 13, 2016
1006 Views

Ολόκληρο πρόγραμμα από το KENILWORTH και 3 κούρσες από το TURFFONTEIN περιλαμβάνει το αλλοδαπό κουπόνι,όσον αφορά τη Ν.Α.Οι περισσότερες είναι ανοιχτές διαδρομές και μπορούν να συμβούν όλα τα αποτελέσματα,ενώ σε άλλες έχουμε δυνατές βάσεις πού υπερέχουν των αντιπάλων τους και μπορούν να επικρατήσουν.

ΚΩΔ. ΙΠΠΟΔΡ. RACE ΩΡΑ ΣΚΟΡ 3 ΣΚΟΡ 4 ΣΚΟΡ 6 ΣΥΝΘΕΤΟ

011 KENILWORTH 1 13:00 011-012-013 011-012

012 KENILWORTH 2 13:35 012-013-015 012-013

013 KENILWORTH 3 14:10 013-015-017 013-015-017-020-022-024 013-015

015 KENILWORTH 4 14:45 015-017-020 015-017-020-022 015-017

017 KENILWORTH 5 15:25 017-020-022 017-020

020 KENILWORTH 6 16:05 020-022-024 020-022

022 KENILWORTH 7 16:40 022-024

024 KENILWORTH 8 17:15

032 TURFFONTEIN 7 20:20 032-034-035 032-034

034 TURFFONTEIN 8 20:50 034-035

035 TURFFONTEIN 9 21:20

011 – 13:00 -: 4.900 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 1 – 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 LIGHT CHASER 3 Θ 3 G van Niekerk 60 Darryl Hodgson 233

2 CLASS PROTECTOR 1 Θ 3 * C Bantam -4 kg 60 Vaughan Marshall 092

3 DARK GODDESS 20 Θ 3 R Fourie 60 Michael Robinson 476

4 RUNNING BEAR 2 Θ 3 O Noach 60 Harold Crawford 477

5 DANCE AT DAWN 11 Θ 4 D Dillon 60 Joey Ramsden 542

6 GIN FOR GENIUS 18 Θ 5 M Byleveld 60 Adam Marcus 634

7 BALTIA 6 Θ 4 G Cheyne 60 Brett Crawford 3

8 ETERNAL NIGHT 13 Θ 3 * A Balloo -2.5 kg 60 Eric Sands 5

9 FIELD OF LIGHT 10 Θ 3 S Veale 60 Dennis Drier 7

10 GOLDEN WINE 5 Θ 3 J Jordaan 60 Glen Kotzen ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

11 HIPS DON’T LIE 14 Θ 3 G Wright 60 Andre Nel ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

12 ICE MAIDEN 4 Θ 3 C Orffer 60 Brett Crawford ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

13 IN TANDEM                     ΔΙΕΓΡΑΦΗ

14 LADY VOGUE 15 Θ 3 H v’d Hoven 60 Piet Steyn 00

15 LONDON FIRE 7 Θ 3 X Carstens 60 Andries Steyn 0

16 LOVE TO BOOGIE 19 Θ 3 A Domeyer 60 Andre Nel ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

17 MISS D’ ARAY 9 Θ 3 J Smitsdorff 60 Glen Puller 3

18 OAKLEY COURT             ΔΙΕΓΡΑΦΗ

19 TAMASHI 17 Θ 3 G Behr 60 Geoff Woodruff 0

20 WESTON 16 Θ 3 S Cele 60 Dean Kannemeyer 3

ΠΡΟΤ:9-1-5-2

012 – 13:35 -: 6.000 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 2 – 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 MILTON 2 E 5 M Byleveld 61 Bill Prestage 444

2 AFRIKABURN 4 E 5 G Cheyne 58 Justin Snaith 335

3 BRILLIANT CRIMSON 1 E 4 G van Niekerk 57 Candice Bass-Robinson 235

4 CATKIN 3 E 5 D Dillon 57 Joey Ramsden 531

5 BLACKMORE 6 E 5 G Behr 55 Dean Kannemeyer 424

6 TOMBA LA BOMBA 7 E 5 * C Bantam -4 kg 53.5 Vaughan Marshall 789

7 BOLDLY RESPECTABLE              ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΠΡΟΤ:3-4-5

013 – 14:10: 4.900 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 3 – 2000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 AVIATRIX 1 Θ 4 A Domeyer 60 Geoff Woodruff 425

2 CAUTIONTOTHEWIND 12 Θ 4 G Cheyne 60 Eric Sands 045

3 CALL ME DARLING        ΔΙΕΓΡΑΦΗ

4 JACK AND JILL 10 Θ 3 R Fourie 58 Glen Kotzen 632

5 RUBYANA 4 Θ 3 G van Niekerk 58 Adam Marcus 362

6 FIGURE OF GREY 8 Θ 3 A Andrews 58 Justin Snaith 246

7 SANDY BAY 7 Θ 3 D Dillon 58 Joey Ramsden 673

8 PEACH VALLEY 15 Θ 3 M Byleveld 58 Margot Steyn 095

9 TORNADO DANCE        ΔΙΕΓΡΑΦΗ

10 AUNT POLLY 5 Θ 3 G Behr 58 Dean Kannemeyer 086

11 PRETTY WOMAN 14 Θ 3 C Orffer 58 Brett Crawford 689

12 HEARTBURN 3 Θ 3 H v’d Hoven 58 Margot Steyn 000

13 NHLAVINA 9 Θ 3 O Noach 58 Eric Sands 870

14 CASSIDY JADE 13 Θ 3 X Carstens 58 Andries Steyn 090

15 JANICE’S SECRET 2 Θ 3 * B May -2.5 kg 58 C J Burger/R van Reenen ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

ΠΡΟΤ:5-4-6-7

015 – 14:45 -: 4.900 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 4 – 2500m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 MAMBO STAR 5 Ε 4 R Fourie 60 Mike Stewart 700

2 SEA PASS 2 Α 3 M Byleveld 57 Vaughan Marshall 323

3 WOODLAND’S FOREST 1 Ε 3 D Dillon 57 C J Burger/R van Reenen 094

4 TIME TRAVEL 4 Α 3 G van Niekerk 57 Candice Bass-Robinson 368

5 FLYING GITANO 3 Ε 3 * C Bantam -4 kg 57 C J Burger/R van Reenen 607

6 BLIND SPOT 7 Α 3 * B May -2.5 kg 57 C J Burger/R van Reenen 95

7 PUT THE BERRIES 6 Θ 4 G Cheyne 56.5 C J Burger/R van Reenen 507

8 VASCO’S VISION          ΔΙΕΓΡΑΦΗ

ΠΡΟΤ:2-4-3

017 – 15:25 -: 5.400 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 5 – 1800m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 MACDUFF 7 A 4 D Dillon 62.5 Joey Ramsden 619

2 FRIENDLY TIBBS 5 E 6 A Domeyer 59 Piet Steyn 679

3 BANNER HILL 4 E 4 R Fourie 58 Glen Kotzen 612

4 ANNIGONI 6 E 5 M Byleveld 58 Vaughan Marshall 846

5 SOLAR NIGHT 1 E 4 * C Bantam -4 kg 57.5 Glen Puller 415

6 JUDDERING ANGEL 2 E 6 C Orffer 54 Joey Ramsden 439

7 OLLIVANDER 8 E 3 G van Niekerk 52 Candice Bass-Robinson 415

8 NIGHTINGALE LANE 3 E 3 * A Balloo -2.5 kg 52 Candice Bass-Robinson 613

ΠΡΟΤ:3-8-7-6

020 – 16:05 -: 4.900 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 6 – 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 PARA HANDY 10 E 3 H v’d Hoven 60 Glen Puller 717

2 CREAM SODA GREEN 6 E 3 G van Niekerk 59.5 Candice Bass-Robinson 049

3 FREE AGENT 9 E 4 D Dillon 59.5 Joey Ramsden 258

4 GREGORIAN CHANT 7 A 3 G Behr 59.5 Dean Kannemeyer 841

5 CAPE QUARTER 2 A 3 M Byleveld 58.5 Vaughan Marshall 106

6 HALF MOON HOTEL 11 E 7 * C Bantam -4 kg 58.5 Vaughan Marshall 146

7 OH BEHAVE 1 E 3 A Domeyer 58 Candice Bass-Robinson 261

8 AL DANGEUR 4 E 4 G Wright 57.5 Joey Ramsden 305

9 BLACK CAT BACK 5 A 3 C Orffer 57.5 Brett Crawford 137

10 STORM FRONT 3 E 4 * A Balloo -2.5 kg 55 Eric Sands 666

11 HERACLES 8 E 4 L Africa 53 Bill Prestage 219

ΠΡΟΤ:9-8-4-3

022 – 16:40: 4.900 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 7 – 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 SEATTLE SKYLINE           ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 THE GREAT VICTORY 3 E 3 O Noach 59.5 Vaughan Marshall 41

3 MAXAMORE 13 E 3 G van Niekerk 58.5 Darryl Hodgson 416

4 SAINT DONAN 10 E 5 * S Fortune -2.5 kg 58.5 Paul Reeves 629

5 ARCTIC BLAST 5 E 4 * C Bantam -4 kg 57.5 Vaughan Marshall 776

6 LARIMAR 6 E 4 D Dillon 57 Glen Puller 925

7 VIKING VOYAGE 4 E 5 A Domeyer 57 Andre Nel 523

8 CASTLEWOOD 11 E 4 H v’d Hoven 56 Bill Prestage 609

9 MAXIMUM FLO 8 E 4 S Cele 55.5 Brett Crawford 862

10 THE BEST OF ME 1 E 4 * A Balloo -2.5 kg 55.5 Michael Robinson 930

11 SHISHANGENI 9 E 8 L Africa 52.5 C J Burger/R van Reenen 999

12 CHESTNUT’S CHAMP 12 E 4 X Carstens 52 Glen Kotzen 000

13 SHEPHERDS PURSE 2 E 7 A Andrews 52 Piet Steyn 808

ΠΡΟΤ:7-2-5-4

024 – 17:15 -: 4.900 €

KENILWORTH Επίπεδη Race 8 -1600m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 ELUSIVE STARS                 ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 SILVER WILLOW 13 Θ 3 J Jordaan 60 Glen Kotzen 231

3 MIDTOWN MANHATTAN 3 Θ 3 A Domeyer 59.5 Justin Snaith 213

4 BON BON 16 Θ 3 R Fourie 58.5 Glen Kotzen 314

5 ESSENCEOFLIFE 1 Θ 3 G Cheyne 58.5 Glen Kotzen 173

6 MAGIC TRICK 12 Θ 3 G van Niekerk 58.5 Candice Bass-Robinson 219

7 WHISPERING LIGHT 14 Θ 3 G Behr 58.5 Harold Crawford 231

8 CAVALLERIA 7 Θ 3 D Dillon 58 Patrick Kruyer 315

9 BIG BANG THEORY 2 Θ 3 C Orffer 57.5 Brett Crawford 421

10 ORIENTAL OAK 11 Θ 3 M Byleveld 57.5 Glen Kotzen 754

11 SYLVANITE 9 Θ 3 O Noach 57.5 Glen Kotzen 541

12 GOLDEN PASS 6 Θ 4 S Veale 57 Adam Marcus 319

13 SIGN YOUR NAME 8 Θ 3 H v’d Hoven 55 Greg Ennion 390

14 FLASH FIRE 15 Θ 3 L Africa 54.5 Vaughan Marshall 507

15 MORETHANTHAT 10 Θ 4 * B May -2.5 kg 54 Darryl Hodgson 607

16 ROYAL FLEECE 4 Θ 3 * S Fortune -2.5 kg 53 C J Burger/R van Reenen 600

17 RISING SUNSET 5 Θ 6 * A Balloo (-2.5kg) 1 52 Paul Reeves 000

ΠΡΟΤ:3-4-10-11

032 – 20:20 -: 8.200 €

TURFFONTEIN Επίπεδη Race 7 – 1160m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 FRENCH NAVY 5 E 5 W Marwing 61.5 Sean Tarry 230

2 WILL PAYS 3 E 5 P Strydom 61.5 Mike Azzie 218

3 ARABIAN BEAT 4 A 4 C Zackey 60 Stanley Ferreira 130

4 CAPTAIN ALDO 9 E 6 M V’Rensburg 60 St John Gray 501

5 CAPTAIN’S CAUSEWAY 8 A 4 S Khumalo 60 Sean Tarry 126

6 PIVOTAL PURSUIT 10 E 7 A Fortune 60 Gary Alexander 084

7 VIKING HERO 1 E 7 * C Habib -1.5 kg 60 Grant Maroun 454

8 SPLENDID GARDEN 2 E 5 J P v’d Merwe 58.5 Mike Azzie 082

9 SILVER SCOOTER 7 E 6 S Brown 58.5 Ormond Ferraris 700

10 WRECKING BALL 6 Θ 3 R Munger 54.5 Grant Maroun 192

ΠΡΟΤ:5-3-10-1

034 – 20:50 -: 6.050 €

TURFFONTEIN Επίπεδη Race 8 – 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 MR MULLINER 3 E 6 A Fortune 62 Gary Alexander 317

2 MAJESTIC BAY 10 E 5 R Simons 60 Stuart Pettigrew 239

3 ROMAN CALAMITY       ΔΙΕΓΡΑΦΗ

4 FAREEQ 7 E 4 J P v’d Merwe 59 Mike de Kock 701

5 HAWAIIAN SUN 8 E 6 R Danielson 58.5 Sean Tarry 815

6 MIGHTY MANZI 4 E 5 W Marwing 58.5 Mike Azzie 214

7 TEAM GUYS 2 E 4 P Strydom 58.5 David Nieuwenhuizen 078

8 WILLIAM NICOL 9 E 4 M V’Rensburg 57 St John Gray 640

9 SHUKAMISA 5 E 3 S Brown 56 Ormond Ferraris 616

10 YANKEE CAPTAIN 6 E 4 S Khumalo 55 Sean Tarry 722

ΠΡΟΤ:4-10-6-1

035 – 21:20 -: 5.400 €

TURFFONTEIN Επίπεδη Race 9-1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 FLOWING GOWN 12 Θ 4 C Maujean 60 David Nieuwenhuizen 144

2 OUR MIRACLE 2 Θ 4 A Fortune 60 Lucky Houdalakis 542

3 LITTLE SWIFT 1 Θ 3 M Yeni 59.5 Gavin van Zyl 520

4 BEAUTIFUL SHAY            ΔΙΕΓΡΑΦΗ

5 CAT’S WHISKERS 8 Θ 4 * C Ngcobo 59 Greg & Karen Anthony 264

6 SOUTH ATLANTIC 11 Θ 4 J P v’d Merwe 58.5 Mike de Kock 930

7 LADY NEGRA 4 Θ 3 M V’Rensburg 58 Stuart Pettigrew 321

8 GREEN CREST 7 Θ 5 P Strydom 57 David Nieuwenhuizen 254

9 PEARL VALLEY 10 Θ 5 C Zackey 56.5 Ernie Anderson 360

10 WET AUTUMN MIST         ΔΙΕΓΡΑΦΗ

11 LADIES CLUB 6 Θ 5 R Munger 53.5 Gary Alexander 634

12 BERDANINE 3 Θ 3 * M Thackeray 52 Leon Erasmus 074

13 SECRET ANGEL 15 Θ 6 …………… 52 Ernie Anderson 058

14 INKOLO 16 Θ 5 J Greyling 52 Clifford Harris 005

15 LOVE CONQUERS ALL 5 Θ 5 E Pheiffer 52 Heather E Adamson 775

16 SPECTRALIGHT 14 Θ 4 J Mariba 52 Leon Erasmus 070

ΠΡΟΤ:7-6-5-11