Ιπποδρομίες Νότια Αφρική 24-11-2015: Πρόγραμμα και Προτάσεις

November 24, 2016
969 Views

Αρκετά αξιόλογο πρόγραμμα από το VAAL της Ν.Α με ανοιχτές κούρσες και πολλούς διεκδικητές γιά τη νίκη σε κάθε ιπποδρομία.Σε μερικές κούρσες ξεχωρίζουν κάποια άλογα πού μπορούμε να στηριχτούμε πάνω τους,είτε λόγω της ανωτερότητάς τους,είτε λόγω της εξαιρετικής φόρμας πού βρίσκονται αυτό το διάστημα.

ΚΩΔ. ΙΠΠΟΔΡ. RACE ΩΡΑ  ΣΚΟΡ 3 ΣΚΟΡ 4 ΣΚΟΡ 6 ΣΥΝΘΕΤΟ

011 VAAL 1 12:10 011-012-013 011-012

012 VAAL 2 12:40 012-013-014 012-013

013 VAAL 3 13:10 013-014-015 013-014

014 VAAL 4 13:40 014-015-016 014-015-016-017-018-019 014-015

015 VAAL 5 14:25 015-016-017 015-016-017-018 015-016

016 VAAL 6 15:05 016-017-018 016-017

017 VAAL 7 15:40 017-018-019 017-018

018 VAAL 8 16:15 018-019

019 VAAL 9 16:50

011 – 12:10 -: 6.000 €

VAAL Επίπεδη Race 1 – 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 SMARTIFACT                  ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 PAYNE’S GREY 9 E 4 * S Mosia 60 Ormond Ferraris 623

3 VALADO 5 E 4 * M Duba 60 Romeo Francis 908

4 KINGS LANDING 13 E 4 * T Matsoele 60 Chris Erasmus

5 PEACE PIPE 3 E 4 * S Siphika 60 Ernie Anderson 355

6 HAPPY KING 14 E 4 * J Jonase 60 Heather E Adamson 547

7 ABRANCHES 8 E 4 * J Dlamini 60 Corne Spies 500

8 SIERRA REDWOOD 2 E 3 * C T Ndlovu 58 Lucky Houdalakis 834

9 DO THE TWIST 7 E 3 * J Farah 58 Paul Peter 007

10 CHILI LIME 12 E 3 * J Gwingwizha 58 Sean Tarry 3

11 JOHN ANTHONY 6 A 3 * P Mongqawa 58 Paul Peter 04

12 KING’S KING 11 A 3 * G Dadamasi 58 Geoff Woodruff 5

13 THE TROIKA 4 A 3 * F Semela 58 Mike Azzie 5

14 WIRELESS                  ΔΙΕΓΡΑΦΗ

15 SILVA TOUCH 1 E 4 Reserve 1 60 Craig Mayhew 090

ΠΡΟΤ:2-13-10-8

012 – 12:40 -: 6.000 €

VAAL Επίπεδη Race 2 -1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 COMTESSA ANTONIA 6 Θ 4 J Mariba 60 Clinton Binda 466

2 CROWN COURT 7 Θ 3 A Delpech 58 Mike de Kock 233

3 ATOMIC BELLE 12 Θ 3 D L Habib 58 Brett Webber 054

4 LADY CRISTINA 11 Θ 3 M Yeni 58 Joe Soma 566

5 RIGHTONRED 10 Θ 3 R Simons 58 Johan Janse van Vuuren 079

6 CRYSTALLINE 9 Θ 3 * L Hewitson 58 Sean Tarry 45

7 RED RIDGE 4 Θ 3 G Lerena 58 Geoff Woodruff ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

8 REDBERRY LANE 8 Θ 3 S Khumalo 58 Sean Tarry ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

9 ROSE OF SOWETO 3 Θ 3 W Marwing 58 Weiho Marwing 45

10 SHESA BELLYDANCER 1 Θ 3 G Wright 58 Paul Peter ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

11 THIRD DAN 5 Θ 3 C Zackey 58 Stanley Ferreira 67

12 VIVIENNE BLUE 2 Θ 3 R Munger 58 Craig Mayhew 0

ΠΡΟΤ:2-8-3-9

013 – 13:10 -: 6.000 €

VAAL Επίπεδη Race 3- 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 IRIDIUM SILVER 1 Θ 4 Wes Marwing 60 Devin Little 605

2 LIGHT INDIGO 4 Θ 3 C Zackey 58 Paul Peter 046

3 PRINCESS ROCHELLE 3 Θ 3 R Danielson 58 Roy Magner 849

4 THREE KINGDOMS 8 Θ 3 R Munger 58 Craig Mayhew 274

5 QUINTESSA 12 Θ 3 S Brown 58 Grant Maroun 700

6 CINDY AT CEE 6 Θ 3 * A Arries -4 kg 58 Romeo Francis 907

7 PURE LOVE 5 Θ 3 M V’Rensburg 58 Stuart Pettigrew 000

8 COLOUR VISION 2 Θ 3 R Simons 58 Johan Janse van Vuuren 74

9 GREAT SOUND 13 Θ 3 M Yeni 58 Dianne Stenger 00

10 KINGS RIDGE 11 Θ 3 * M Mjoka -4 kg 58 Sean Tarry 0

11 LUCKY LULU 9 Θ 3 K Zechner 58 Lucky Houdalakis 8

12 PRECIOUS POLLY 7 Θ 3 * L Hewitson 58 Sean Tarry ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

13 SEA BEAN 10 Θ 3 C Maujean 58 Geoff Woodruff ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

ΠΡΟΤ:8-4-12-2

014 – 13:40 -: 6.000 €

VAAL Επίπεδη Race 4 – 1000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 SOUL PILGRIM                     ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 CONNECT 11 Ε 4 E Pheiffer 60 Johan van Eck 76

3 FEARLESS FRED                   ΔΙΕΓΡΑΦΗ

4 EL MALEK 10 Ε 3 J Mariba 59 Clinton Binda 387

5 MIND SHADE 2 Ε 3 C Maujean 59 Corne Spies 509

6 CATHEDRAL COUNTY 1 Ε 3 A Delpech 59 Johan Janse van Vuuren ΠΡΩΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

7 ROYAL VARIETY 12 Α 3 S Khumalo 59 Sean Tarry 85

8 STRIKE IT LUCKY 7 Α 3 M Yeni 59 Clinton Binda 0

9 GOLDEN MEMORIES 6 Θ 4 * A Arries -4 kg 57.5 Grant Maroun 500

10 THE GREAT DUCHESS 8 Θ 4 * M Thackeray 57.5 Grant Maroun 067

11 GIMMEABREAK 9 Θ 4 S Brown 57.5 Grant Maroun 706

12 CYBER MAGIC 3 Θ 3 G Lerena 56.5 Paul Peter 435

13 AIMEE SWEET 5 Θ 3 Wes Marwing 56.5 Grant Maroun 000

ΠΡΟΤ:12-10-6-2

015 – 14:25 -: 6.000 €

VAAL Επίπεδη Race 5 – 2000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 CIDADA 9 Θ 4 * C Ngcobo -1.5 kg 60 Alec Laird 442

2 VOGUE’S WOOD 4 Θ 5 M Yeni 60 Lucky Houdalakis 736

3 EVERSILVER 3 Θ 4 G Wrogemann 60 Clifford Harris 470

4 GREY’S DELIGHT 2 Θ 4 C Zackey 60 Stanley Ferreira 049

5 CHERRY BURTON 5 Θ 5 J Greyling 60 Clifford Harris 097

6 CLEVER MOVE 7 Θ 4 R Simons 60 Johan Janse van Vuuren 964

7 YES DEAR 8 Θ 4 * L Hewitson 60 Ernie Anderson 966

8 JUST A JET 10 Θ 4 W Marwing 60 Mike Azzie 3

9 GLOWING VISION 1 Θ 3 G Lerena 57 Lucky Houdalakis 782

10 MATING CALL 6 Θ 3 M V’Rensburg 57 St John Gray 996

11 MISS ZENOBIA 11 Θ 3 C Maujean 57 Corne Spies 607

ΠΡΟΤ:8-2-1-3

016 – 15:05 -: 6.050 €

VAAL Επίπεδη Race 6 – 2000m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 HENRY HIGGINS 5 Ε 8 G Lerena 60.5 Paul Peter 255

2 MAN’S INN 3 Ε 5 M Yeni 60 Lucky Houdalakis 104

3 TRIP TO RIO 2 Ε 5 * L Hewitson 60 Mike de Kock 617

4 BARACAH 7 Ε 8 P Strydom 56.5 Sean Tarry 121

5 FRAPPACHINO 9 Ε 4 S Khumalo 56 Roy Magner 117

6 KANONKOP 11 Ε 4 C Zackey 56 Stanley Ferreira 916

7 BUSH PILOT 10 Ε 4 C Maujean 54.5 Geoff Woodruff 21

8 CROWD PLEASER 6 Α 3 R Simons 53.5 Johan Janse van Vuuren 177

9 DAWN ASSAULT 12 Α 3 M V’Rensburg 52 St John Gray 553

10 STUNNED 8 Ε 3 J P v’d Merwe 52 St John Gray 380

11 ILITSHE 1 Ε 6 R Munger 52 Jurgen van Heerden 548

12 KEEP ON FLYING 4 Ε 5 * M Mjoka -4 kg 52 Romeo Francis 006

13 HAMLEY 13 Ε 4 * C Ngcobo -1.5 kg 52 Romeo Francis 000

ΠΡΟΤ:7-1-2-4

017 – 15:40 -: 6.950 €

VAAL Επίπεδη Race 7 – 1400m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 GALLILEE 8 Θ 5 * L Hewitson 60 Mike Azzie 600

2 JUNGLE MIST 11 Θ 4 J P v’d Merwe 60 Mike Azzie 022

3 FUTURE FANTASTIC 3 Θ 5 M V’Rensburg 59.5 Stuart Pettigrew 636

4 ALLEGORICAL 12 Θ 4 K Zechner 58 Lucky Houdalakis 178

5 NIKKI 9 Θ 4 A Delpech 58 Mike de Kock 174

6 LAST CHIRP 5 Θ 3 G Lerena 57.5 St John Gray 112

7 MOVIE AWARD 4 Θ 4 * C Ngcobo -1.5 kg 57.5 Chris Erasmus 113

8 FEATHERFOOT 7 Θ 6 Wes Marwing 57 Devin Little 057

9 SPAN DIE SEILE 6 Θ 4 R Simons 57 Johan Janse van Vuuren 371

10 ELOQUENCE 10 Θ 5 * M Mjoka -4 kg 56 Sean Tarry 690

11 SEVENTH HEART 2 Θ 5 P Strydom 56 Sean Tarry 007

12 KAHULA 1 Θ 3 * C Murray 52 Sean Tarry 735

ΠΡΟΤ:5-2-11-3

018 – 16:15 -: 6.950 €

VAAL Επίπεδη Race 8 – 1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 KINGOFTHEWORLD            ΔΙΕΓΡΑΦΗ

2 MIRACLE BUREAU 11 Ε 4 C Maujean 60 Joe Soma 737

3 SUPERTUBE 2 Ε 6 * M Mjoka -4 kg 59.5 Sean Tarry 789

4 GUN FIGHTER 7 Ε 6 * A Arries -4 kg 56 Paul Peter 799

5 KAPELLMEISTER 8 Ε 9 M Yeni 56 Clinton Binda 402

6 DREAMUPONADREAM 9 Ε 5 * C Murray 55.5 Mike de Kock 574

7 HILILYHILILYHILO 1 Ε 4 P Strydom 55.5 Clinton Binda 220

8 MIGHTY MANZI 10 Ε 5 A Delpech 55 Mike Azzie 214

9 TOMMY WATERDEVIL 6 Ε 4 R Danielson 55 Erico Verdonese 336

10 KAPITAN 3 Ε 5 S Khumalo 54.5 Sean Tarry 002

11 ZORTZIKO 5 Ε 6 R Simons 54 Johan Janse van Vuuren 555

ΠΡΟΤ:10-8-7-5

019 – 16:50 -: 5.400 €

VAAL Επίπεδη Race 9-1200m

N° ΙΠΠΟΣ ST ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Kg ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ

1 SAIL FOR JOY 8 Ε 3 P Strydom 60 Scott Kenny 244

2 SPRING STEEL 11 Ε 5 * C Murray 60 Mike Azzie 211

3 GOLDEN MAN 6 Ε 5 S Khumalo 59.5 Grant Maroun 921

4 JUST AS I SAID 10 Ε 4 C Zackey 59.5 Lucky Houdalakis 694

5 MASTER BOULDER 5 Ε 3 R Simons 57.5 Paul Matchett 370

6 TOUR OF DUTY 2 Ε 3 G Lerena 57 Roy Magner 506

7 SILVER KAVALIER 14 Ε 4 * L Hewitson 55.5 Clinton Binda 100

8 LED ZEPPELIN 9 Ε 4 M Yeni 54.5 Chris Erasmus 937

9 FORT EAGLE 12 Ε 5 …………… 52.5 Stephen Moffatt 000

10 CRIMSON MAGIC 13 Ε 6 * A Arries -4 kg 52 Grant Maroun 817

11 DUTY DANCE 3 Ε 7 * C Ngcobo -1.5 kg 52 Paul Matchett 730

12 HEYWOT 15 Ε 6 C Maujean 52 Craig Mayhew 646

13 STRIKING POSE 1 Ε 4 E Pheiffer 52 Heather E Adamson 388

14 DRAGON’S BREATH             ΔΙΕΓΡΑΦΗ

15 CAVALERO 4 Ε 4 R Munger 52 Craig Mayhew 018

ΠΡΟΤ:1-6-4-2