Ιπποδρομίες Τρίτης 15/11/16

November 17, 2016
830 Views

Η πλήρης απουσία αγγλικών ιπποδρομιών είναι το στοιχείο που χαρακτηρίζει το σημερινό ιπποδρομιακό κουπόνι. Από τις 22 κούρσες οι 18 είναι από τρεις γαλλικούς ιπποδρόμους. Η εξαίρεση αφορά τέσσερεις ιπποδρομίες από το Βαάλ της Νοτίου Αφρικής. Οι μισές (εννέα) κούρσες από τη Γαλλία είναι επίπεδες από το Σαντιγύ και οι υπόλοιπες εννιά τροτ από τη Ρεμς και το Παρί Βανσέν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τρίτης, έχει ως εξής:

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1400μ., 12.55μμ.

Επίπεδη, αρσενικοί 2 ετών, μέδεν, 27.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 WOODKID(GER) 4 Α 2 M.BERTO 58 A.ROYER DUPRE DE 5
2 ROMAN CRACK 10 Α 2 C.SOUMILLON 58 P.BARY (S) 4
3 ROC ANGEL 12 Α 2 T.PICCONE 58 F.CHAPPET 6
4 MESA ARCH 3 Ε 2 D.BREUX 58 MLLE V.DISSAUX 7
5 WARCRAFT 1     ΔΙΑΓΡΑΦΗ   ΔΙΑΓΡΑΦΗ  
6 FRUIT SPIRIT(GB) 8 Α 2 M.GUYON 58 MME P.BRANDT 2
7 ANARCHY(GB) 6 Α 2 I.MENDIZABAL 58 E.O’NEILL (S) 60
8 ANASTASE 7 Ε 2 PC.BOUDOT 58 A.FABRE (S) 8
9 STUNNING SPIRIT(GB) 11 Α 2 T.JARNET 58 F.HEAD (S) 22
10 BATTLE IN SEATTLE 2 Α 2 A.HAMELIN 58 A.KLEINKORRES 7
11 CUBISM(USA) 5 Α 2 V.CHEMINAUD 56 A.FABRE (S)
12 INNS OF COURT(IRE) 9 Α 2 N.BARZALONA 56 A.FABRE (S)

 

  • STUNNING SPIRIT (9) – FRUIT SPIRIT (6)
  • Paris turf: 9,6,2,1,3,11

 

 

 

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1400μ., 1.25μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 27.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 LA BREVIERE(GB) 9 Θ 2 C.SOUMILLON 58 F.CHAPPET 85
2 SISSI DOLOISE 6 Θ 2 C.LECOEUVRE 58 A.BONIN (S) 9
3 ZOUK 4 Θ 2 LP.BEUZELIN 58 P.BARY (S) 85
4 NACIDA(GER) 5 Θ 2 S.HELLYN 58 MME Y.ALMENRADER 2
5 PETANCA 2 Θ 2 G.BENOIST 58 Y.FOUIN (S) 548
6 KENDY BAY 11 Θ 2 T.BACHELOT 58 MLLE G.KELLEWAY 6
7 TIKITIKI 8 Θ 2 S.PASQUIER 58 N.CLEMENT (S) 54
8 CREME DE CREMES 12 Θ 2 A.HAMELIN 58 M.PALUSSIERE 32068624
9 L’INVINCIBLE 3 Θ 2 V.CHEMINAUD 56 A.FABRE (S)
10 COOL ESPRIT(IRE) 10 Θ 2 PC.BOUDOT 56 A.FABRE (S)
11 PARINACOTA 7 Θ 2 D.BREUX 56 MLLE V.DISSAUX
12 HOLY ROMANE 1 Θ 2 L.DELOZIER 56 HA.PANTALL

 

  • NACIDA (4) – CREME DE CREMES (8)
  • Paris turf: 10,8,1,9,7,2

 

 

 

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 1.55μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, Α’ κλάση, 44.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 PARAUARI 7 Α 2 C.SOUMILLON 56,5 A.ROYER DUPRE DE 31
2 XO 2 Α 2 M.GUYON 56,5 MME P.BRANDT 5132
3 BARBARIGO(IRE) 5 Ε 2 T.PICCONE 56,5 F.CHAPPET 7131642
4 LA FIBRE 8 Α 2 F.BLONDEL 56,5 M.PIMBONNET 53711512
5 ADMIRALTY ARCH(GB) 3 Α 2 A.BADEL 56,5 R.HUGHES 418240861
6 MASK OF TIME(IRE) 1 Α 2 V.CHEMINAUD 55 A.FABRE (S) 32
7 ELDELBAR(SPA) 9 Α 2 I.MENDIZABAL 55 M.DELCHER SANCHEZ 2
8 TOUCHING THE SKY(IRE) 4 Θ 2 S.PASQUIER 55 ALEX.FRACAS 143616
9 BEBE D’AMOUR 6 Θ 2 E.HARDOUIN 53,5 JY.ARTU (S) 7

 

  • XO (2) – PARAUARI (1)
  • Paris turf: 1,2,4,6,5

 

 

 

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1100μ., 2.25μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, λίστας, 65.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BECQUAMIS 11 Ε 2 A.WERLE 58,5 T.LEMER 1461
2 VISIONARY(IRE) 9 Α 2 S.PASQUIER 57 RMH .COWELL 13
3 CHERIES AMOURS 1 Θ 2 M.GUYON 55,5 T.CASTANHEIRA (S) 452618
4 HIGHLAND CLEARANCE 7 Θ 2 V.CHEMINAUD 55,5 GC.BRAVERY 8
5 WHIP MY LOVE 3 Θ 2 A.HAMELIN 55,5 F.VERMEULEN (S) 63161625
6 PRECIEUSE(IRE) 8 Θ 2 C.SOUMILLON 55,5 F.CHAPPET 22
7 REEDANJAS(IRE) 2 Θ 2 PC.BOUDOT 55,5 MLLE G.KELLEWAY 1
8 MEGAN LILY(IRE) 6 Θ 2 T.JARNET 55,5 RA.FAHEY 200416234
9 TAHOO(IRE) 13 Θ 2 I.MENDIZABAL 55,5 KR.BURKE 172197
10 RAJAR(GB) 5 Θ 2 T.PICCONE 55,5 RA.FAHEY 26111537
11 KOCOLLADA(IRE) 4 Θ 2 F.BLONDEL 55,5 RA.FAHEY 1149540
12 ANTONELLA(GB) 10 Θ 2 R.SOUSA FERREIRA 55,5 TJ.MARTINS NOVAIS 11
13 SIMMIE(IRE) 12 Θ 2 G.BENOIST 55,5 S.KIRK 315581727

 

  • REEDANJAS (7) – BECQUAMIS (1)
  • Paris turf: 6,1,8,11,7,13,10

 

 

 

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 3.05μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, αξίωσης, 19.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 MENARDAIS 7 Ε 7 L.LE GEAY 66 T.CASTANHEIRA (S) 8754641114
2 SEE YOU SOON 13 Α 5 M.ROLLANDO 62,5 C.BOUTIN (S) 238211803
3 ZUBEROA 5 Α 4 D.LOPEZ LERET 62,5 M.DELCHER SANCHEZ 418123108
4 ELSIE’S INDIAN 10 Ε 6 I.BRANDT 62,5 E.KURDU 511077019
5 ROCKYL(IRE) 3 Ε 4 M.PLAT 60,5 F.ROSSI 456522321
6 CABIDOCHOP 9 Ε 7 C.CAUSERET 60,5 A.CHOPARD 582105906
7 ELIMINATOR 1 Α 4 D.GARCIA-DUBOIS 60,5 SR.SIMON 7931198055
8 ZARIYANO 12 Α 4 P.CHEYER 60,5 Y.BARBEROT (S) 1502079640
9 FEE D’ARTOIS 14 Θ 4 B.GUENET 59 A.WATRIGANT (S) 21510151407
10 SPIRIT OF TEOFILO 15 Ε 6 A.ROSA 59 D.DE WAELE 1254028669
11 BARTAVELLE(GB) 11 Θ 4 M.COLLOMB 59 HA.PANTALL 211158567
12 APPIANO 4 Ε 5 T.MENUET 59 W.MENUET (S) 4980001412
13 STEPHILL 8 Ε 5 C.LASSOIS 59 R.SCHOOF 5700630470
14 PISTOLERO(GER) 6 Ε 5 I.GRARD 59 MME Y.ALMENRADER 157363020
15 BOREA BERE 2 Θ 5 C.RINCKENBACH 57,5 MLLE V.DISSAUX 61000009
16 HANABI(IRE) 16 Θ 4 C.RIEB-MENARD 57,5 T.CLOUT 24150074002

 

  • SEE YOU SOON (2) – MENARDAIS (1)
  • Paris turf: 11,1,14,2,5,3,7

 

 

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 3.35μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, ΣΤ’ κλάση, 23.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SANTORINA 7 Θ 3 A.BADEL 60 FX.BELVISI 551503090
2 A L’ANGLAISE(GB) 14 Θ 3 PC.BOUDOT 60 A.FABRE (S) 53862
3 SHERE CALM 2 Ε 3 C.SOUMILLON 59 G.DOLEUZE 77021
4 MONSIEUR CANNIBALE 15 Α 3 T.BACHELOT 58 Y.BARBEROT (S) 308306
5 MADEMOISELLE FLORE(GB) 16 Θ 3 I.MENDIZABAL 57 F.CHAPPET 1090000
6 SCHNELLAP 13 Θ 3 T.THULLIEZ 57 C&Y.LERNER (S) 60247948
7 CORROYER(IRE) 5 Ε 3 R.MARCHELLI 57 F.ALLONCLE 7241960000
8 MEDHA 3 Θ 3 S.PASQUIER 56,5 ROD.COLLET (S) 738250
9 SHARK CLIFF(IRE) 4 Ε 3 E.HARDOUIN 56,5 FX.CHEVIGNY (S) 61558070
10 QUEEN AGDAL(IRE) 6 Θ 3 A.HAMELIN 56 MME P.ANTOINE 2824067079
11 RIBOT DREAM(IRE) 8 Ε 3 REMI.CAMPOS 56 C.BOUTIN (S) 2784665600
12 ARCTURUS 11 Ε 3 A.WERLE 56 T.LEMER 167335888
13 MYSTERY OF QATAR(IRE) 9 Θ 3 V.CHEMINAUD 56 M.DELZANGLES 8622
14 MARCHIA ROSAY 12 Θ 3 F.VERON 56 P&F.MONFORT (S) 60630
15 GIANT MELODY 1 Θ 3 T.PICCONE 56 MME C.BOCSKAI 855
16 OASIS WAY 10 Θ 3 J.CROCQUEVIEILLE 56 P&F.MONFORT (S) 587008

 

  • SHERE CALM (3) – A L’ANGLAISE (2)
  • Paris turf: 3,2,13,15,8,4,6

 

 

 

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 2400μ., 3.50μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, μέδεν, 6.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 KING OF THRONES 4 Ε 4 G Wrogemann 60 Robbie Sage 732
2 YOURS AND MINE 7 Ε 4 S Brown 60 Clifford Harris 262
3 REMINISCENCE 10 Ε 4 * C Ngcobo 60 Tyrone Zackey 756
4 NOTONEFORTROUBLE 11 Ε 4 R Munger 60 Stephen Moffatt 7
5 CAITLIN’S ANSWER 12 Θ 4 J Greyling 56.5 Clifford Harris 455
6 ARTIFICIO 3 Ε 3 J Penny 56 Dianne Stenger 25
7 VOODOO 1 Ε 3 R Danielson 56 John Vos 208
8 STOOL PIGEON 6 Α 3 M V’Rensburg 56 St John Gray 655
9 RED RENEGADE 5 Α 3 S Khumalo 56 Sean Tarry 380
10 RUSSIAN SPIRIT 9 Ε 3 C Maujean 56 Joe Soma 869
11 KING OF BLUES 2 Α 3 C Zackey 56 Paul Peter 2
12 TERN UNSTONED 8 Ε 3 M Yeni 56 Dianne Stenger 9

 

  • KING OF BLUES (11) – KING OF THRONES (1)
  • Παίζουν έξω: 1,11,5,8,6

 

 

 

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 4.05μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, ΣΤ’ κλάση, 18.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 APRILANA 13 Θ 3 J.MONTEIRO 60 MME C.BARANDE BARBE 70
2 AKOHOL(IRE) 1 Α 3 P.BAZIRE 59,5 G.BIETOLINI 974600
3 LINGUIST 7 Ε 3 S.M .LAURENT 59 MME G.RARICK 41567098833
4 MATERIAL(GB) 2 Α 3 I.MENDIZABAL 59 E.O’NEILL (S) 798208
5 INSOLITO 15 Ε 3 C.LECOEUVRE 58,5 A.BONIN (S) 8408708027
6 NEW YORKAISE 4 Θ 3 A.HAMELIN 58,5 F.VERMEULEN (S) 203624705
7 LA PERLE DOLOISE 5 Θ 3 G.BENOIST 58,5 A.BONIN (S) 9609049460
8 DAHLIA BERE 6 Θ 3 S.PASQUIER 58 JUL .PHELIPPON 5055732600
9 VIA CASSIA(GB) 9 Ε 3 A.DUPORTE 58 G.BIETOLINI 806664089
10 LOTREXTREMDUMILIEU 11 Θ 3 C.SOUMILLON 57 G.PANNIER 6644887486
11 MONA LOUISA 8 Ε 3 PC.BOUDOT 57 JM.CAPITTE (S) 970026650
12 DOBBY FIRST 12 Α 3 D.BREUX 56,5 MLLE V.DISSAUX 700990710
13 GOCRAZYPRINCE 10 Ε 3 A.BADEL 56,5 F.DOUMEN (S) 370350855
14 PHIL’S BEST 16 Ε 3 J.CROCQUEVIEILLE 56,5 E.NICOLEAU 87550534
15 DALSTAR 3 Θ 3 T.BACHELOT 56,5 P.VAN DE POELE (S) 7707008
16 DAME DE ST VIT 14 Θ 3 R.MARCHELLI 54 MLLE Y.VOLLMER 646984070

 

  • LINGUIST (3) – LOTREXTREMDUMILIEU (10)
  • Paris turf: 3,5,13,10,7,6,8,14

 

 

 

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 2400μ., 4.30μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 5.400

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 HERMOSO MUNDO 12 Α 4 P Strydom 60 Alec Laird 212
2 LET IT RAIN 13 Ε 4 Wes Marwing 60 Weiho Marwing 127
3 ROYAL HONOUR 10 Ε 4 R Simons 59.5 Paul Matchett 441
4 TALBEC 15 Ε 4 A Delpech 57 Mike de Kock 533
5 PENSTOCK 16 Ε 5 * M Mjoka 57 Sean Tarry 244
6 EQUATOR 5 Ε 4 J P v’d Merwe 56.5 Scott Kenny 605
7 COMMODORE AL 2 Ε 8 C Zackey 56 Gary Alexander 104
8 ORIENTAL BLUE 9 Ε 6 * L Hewitson 56 Gary Alexander 726
9 CONSEQUENTIALLY 6 Θ 4 S Khumalo 55.5 Sean Tarry 811
10 CHAMPIONS CUP 8 Ε 4 * C Ngcobo 54.5 Tyrone Zackey 261
11 JET FEVER 17 Ε 7 E Pheiffer 53 Scott Kenny 80
12 TAEGAN’S JET 4 Ε 7 R Munger 52 Tony Nassif 437
13 TIKI TORCH 3 Ε 4 * M Thackeray 52 Roy Magner 187
14 GYPSY’S INN 14 Ε 5 J Penny 52 Dianne Stenger 0
15 KEEP ON FLYING 1 Ε 5 Reserve 1 52 Romeo Francis 6
16 ICY AVALANCHE 11 Ε 5 Reserve 2 52 Tony Nassif 0
17 SAVETHELASTDANCE 7 Ε 5 Reserve 3 52 Luchelle Kruger 756

 

  • HERMOSO MUNDO (1) – TALBEC (4)
  • Παίζουν έξω: 4,1,3,9,5

 

 

 

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 4.40μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Ε’ κλάση, 21.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 EAGLE VALLEY(IRE) 16 Θ 4 N.LARENAUDIE 60 P.ADDA (S) 2044619509
2 COLIBRI CAEL 15 Α 4 N.BARZALONA 60 P.LEBLANC 220087009
3 AMERICAN BOY 5 Α 4 G.BENOIST 60 N.CAULLERY 5142669360
4 SANTAREM(IRE) 10 Ε 4 REMI.CAMPOS 60 C.BOUTIN (S) 33651542130
5 AEDICULA 7 Θ 4 T.BACHELOT 59,5 M.BOUTIN (S) 100036036
6 MAGIC MAC(GB) 2 Θ 4 A.BADEL 59 FX.BELVISI 3253200500
7 BAIAFA(ITY) 9 Ε 4 P.BAZIRE 59 A&G.BOTTI (S) 529200593
8 LADY COMMANDEMENT 11 Θ 4 T.PICCONE 59 CE.ROSSI 2182271072
9 MAPLY 6 Α 4 L.DELOZIER 59 Y.BARBEROT (S) 8457669467
10 BLACK BIRD RUNS 1 Θ 4 F.VERON 58,5 MLLE Y.VOLLMER 1107022014
11 DOMICHOP 12 Ε 4 M.FOREST 58,5 W.WALTON 80073004
12 NOVECENTO 8 Θ 4 I.MENDIZABAL 58 MME E.SIAVY-JULIEN 49660240
13 SHAKILA GREEN 4 Θ 4 PC.BOUDOT 57,5 JM.CAPITTE (S) 45449524
14 HEY JOE 14 Ε 4 C.SOUMILLON 57 JY.ARTU (S) 450005533
15 AIMEE(IRE) 13 Θ 4 L.BOISSEAU 57 MME C.JANSSEN 787730109
16 AVE ERIA(IRE) 3 Θ 4 C.LECOEUVRE 57 R.LE GAL 50904017
17 PLUMETOT 17 Ε 4 M.GUYON 56,5 T.LALLIE 644366322

 

  • PLUMETOT (17) – LADY COMMANDEMENT (8)
  • Paris turf: 17,8,14,7,10,13,9,3

 

 

 

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1700μ., 5.05μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3 ετών, Δ’ κλάση, 6.950

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BONNE VIE 4 Θ 3 C Zackey 60 Corne Spies 680
2 TAMBALANG 8 Θ 3 S Khumalo 60 Sean Tarry 213
3 BEZGAL 7 Θ 3 M V’Rensburg 59 St John Gray 20
4 WIND CHILL 6 Θ 3 R Simons 59 Joe Soma 416
5 DANCING WALL 3 Θ 3 A Delpech 57.5 Mike de Kock 175
6 FISH RIVER CANYON 5 Θ 3 * L Hewitson 57 Gary Alexander 221
7 LIGHT HOUSE LADY 1 Θ 3 K Zechner 57 Lucky Houdalakis 810
8 STAR OF CAESOUR 2 Θ 3 P Strydom 56 Sean Tarry 841

 

  • TAMBALANG (2) – FISH RIVER CANYON (6)
  • Παίζουν έξω: 2,4,6,8

 

 

 

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Chantilly, 1600μ., 5.20μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Ε’ κλάση, 19.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 MAUI 3 Θ 4 A.BADEL 60 MLLE V.DISSAUX 1206779047
2 ANADUN 10 Θ 4 F.VERON 60 P.NICOT (S) 3423400460
3 NACHT 5 Θ 4 T.BACHELOT 60 P.VAN DE POELE (S) 6503610787
4 CITY STAR 14 Θ 4 C.STEFAN 60 E.KURDU 49082712
5 NERDJESSE 12 Θ 4 E.LEBRETON 60 C.DONDI 960
6 OK ET APRES 7 Θ 4 G.BENOIST 59 JM.CAPITTE (S) 387059291
7 HAPPY VALLEY 15 Θ 4 T.JARNET 59 SV.MLLE SV.TARROU (S) 7647272309
8 CHICAGO BERE 11 Ε 4 G.BRAEM 59 L.BRAEM 854750028
9 ALBERTOCHOP 6 Α 4 D.BREUX 58,5 T.VAN DEN TROOST 45699410
10 SPEAK NOW 1 Θ 4 T.PICCONE 58,5 B.GOUDOT (S) 827832070
11 ALCAUCIN 13 Ε 4 PC.BOUDOT 58 JM.LEFEBVRE (S) 734006748
12 ROSE ABELLA(GB) 9 Θ 4 C.SOUMILLON 58 ROD.COLLET (S) 539300373
13 CARRY OUT 8 Ε 4 L.BOISSEAU 57,5 E.NICOLEAU 507280105
14 REALLY FROST 4 Ε 4 M.NOBILI 57,5 ROD.COLLET (S) 406804786
15 ROYAL GREEN 17 Θ 4 R.MARCHELLI 57,5 M.MAILLER 800004001
16 GOOD DIAMOND 2 Ε 4 R.THOMAS 57,5 E.GILLIER 740600040
17 ISET 16 Θ 4 J.CROCQUEVIEILLE 57,5 E.NICOLEAU 350739600

 

  • CITY STAR (4) – ROSE ABELLA (12)
  • Paris turf: 12,1,7,13,11,6,4,3

 

 

 

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1800μ., 5.40μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Ε’ κλάση, 4.900

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SCOTLAND 7 Ε 4 C Zackey 61 Paul Peter 111
2 OKAVANGO DELTA 9 Α 3 P Strydom 59 Robbie Sage 741
3 MALINGA 8 Ε 4 J P v’d Merwe 59 Alec Laird 679
4 PYRAMUS 11 Ε 5 G Wrogemann 58.5 Lucky Houdalakis 260
5 SUPER STRATUM 12 Ε 4 D L Habib 58 Geoff Woodruff 1
6 ELEVENSES 6 Ε 5 C Maujean 57 Geoff Woodruff 138
7 TRIPLE BEAT 13 Ε 5 R Simons 57 Tony Nassif 380
8 NAVARRO 5 Α 3 A Delpech 56.5 Mike de Kock 420
9 MAMBO 2 Ε 4 * L Hewitson 56 Duncan Howells 166
10 AZA ARROW 17 Α 5 * M Thackeray 56 Chris Erasmus 699
11 VICTORIOUS ROYAL 1 Ε 5 S Brown 55.5 Leon Erasmus 465
12 RACING SOCKS 10 Ε 5 M Yeni 53.5 Brian Wiid 448
13 AQUA BLUE 3 Ε 5 * C Murray 52 Alec Laird 403
14 GENTLEMAN JACK 14 Ε 7 * C Ngcobo 52 Tyrone Zackey 510
15 MIDNIGHT RACER 4 Ε 4 Reserve 1 53 Johan Janse van Vuuren 100
16 SON OF APPROVAL 16 Ε 6 Reserve 2 52 Tyrone Zackey 397
17 KING’S DRIVE 15 Ε 4 Reserve 3 52 Tyrone Zackey 509

 

  • SCOTLAND (1) – SUPER STRATUM (5)
  • Παίζουν έξω: 5,13,1,4

 

 

 

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Reims, 2600μ., 6.15μμ.

Αμαξίδια, 4 ετών, ΣΤ’ κλάση, 21.000

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CELTIC DES ACACIAS Ε 4 P.Y. VERVA CH. NICOLE 6239084
2 CELIANE D’ISQUES Θ 4 F. CHARTIER F. CHARTIER 5586912
3 CORTNEY VISAIS Α 4 J. KOUBICHE J. KOUBICHE 973295690
4 CROONER Α 4 A. LAMY G. GRELIER 88214
5 CAPYL DE PHYT’S Ε 4 PH. DAUGEARD PH. DAUGEARD 53806050
6 CAP NORD Ε 4 M. VERVA M. VERVA 18536631
7 COREO FLIGNY Ε 4 A. BLONDEAU PH. ROUER 6875900
8 CALIN DE BRY Ε 4 A. LAURENT A. LAURENT 331102
9 CAB CALLOWAY Ε 4 J.G. VAN EECKHAUTE J.G. VAN EECKHAUTE 43124712
10 CASH DES ANGLES Ε 4 F. LAGADEUC R. LAGADEUC 493076
11 CONDOR DE BUSSET Ε 4 J.F. SENET J.F. SENET 6367001
12 CHERI BIBI Α 4 X. THEVENET X. THEVENET 366796519
13 CADALEN Θ 4 Y. CABARET Cte de BELLAIGUE 4146211
14 CYRANO DU PONT Ε 4 F. OUVRIE J.Y. RAYON 88741185

 

  • CADALEN (13) – CAB CALLOWAY (9)
  • Paris turf: 4,13,8,6,10,14,9

 

 

 

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Reims, 2600μ., 6.45μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 3 ετών, Ε‘ κλάση, 22.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DAMOCLEY DE BEA Α 3 B. PITON Y. DESMET 24547
2 DIAMANT DU NIL Ε 3 A. GARANDEAU CH. DOUILLET 3267445
3 DIONYS DE LA COUR Ε 3 J. BRUNEAU J. BRUNEAU 33433
4 DUC BUIZARDERIE Α 3 A. DUPERCHE A. DUPERCHE 351
5 DECLIC DU SOLEIL Ε 3 A. MENEGHETTI A. MENEGHETTI 5436273
6 DESTIN DE BRY Ε 3 R. DERIEUX R. DERIEUX 84263600
7 DJEMBE DU PONT Α 3 J. VANMEERBECK J.Y. RAYON 414
8 DIX DE COEUR Ε 3 M. ABRIVARD F. DELENCLOS 3123970
9 DERBY DE NAY Ε 3 F. OUVRIE L. ROELENS 12
10 DALTON BOY Ε 3 B. ROBIN B. ROBIN 340070
11 DROP DE COLLEVILLE Ε 3 PH. DAUGEARD PH. DAUGEARD 2215
12 DRAGON BLEU Α 3 P.Y. VERVA P.Y. VERVA 212
13 DANDY PAN Ε 3 X. DECAUDIN X. DECAUDIN 362372
14 DON DIEGO PARIS Ε 3 P.EDOUARD MARY P.EDOUARD MARY 56412567

 

  • DERBY DE NAY (9) – DROP DE COLLEVILLE (11)
  • Paris turf: 11,9,2,4,14,12,3

 

 

 

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Reims, 2600μ., 7.15μμ.

Αμαξίδια, φοράδες 3 ετών, Ε‘ κλάση, 22.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DANSE DE FOURCHES Θ 3 A. GARANDEAU J. VANMEERBECK 8946798565
2 DOLLY DU CAP VERT Θ 3 B. LE BELLER B. LE BELLER 55242
3 DIVA DE FOURCADE Θ 3 G. MAILLARD G. MAILLARD 332430
4 DILLARNEY MERITE Θ 3 B. BLARY F. DELENCLOS 8080076760
5 DIVINE DU PONT Θ 3 L. VERVA J.Y. RAYON 79313
6 DOLCE VITA BROUETS Θ 3 B. PITON P. DAULIER 784814380
7 DYNAMITE JIEL Θ 3 F. NIVARD J.L. DERSOIR 1520
8 DIABLESSE JIEL Θ 3 M. ABRIVARD F. DELENCLOS 76232
9 DORIA Θ 3 M. VERVA G. VERVA 11
10 DONA LE BLANC Θ 3 K. DEVOS G. VAN DE SYPE 5526186
11 DELLA DU VIEUXCOUR Θ 3 M. BOUCHEZ M. BOUCHEZ 458434678
12 DELGA DU CHATELET Θ 3 P.Y. VERVA P.Y. VERVA 42202
13 DAME DE FOURCHES Θ 3 J. VANMEERBECK J. VANMEERBECK 57344958
14 DIVINE DU NORD Θ 3 F. LECANU R. KUIPER 116

 

  • DORIA (9) – DIVINE DU NORD (14)
  • Paris turf: 9,8,14,12,2,5,13

 

 

 

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Reims, 2600μ., 7.45μμ.

Αμαξίδια, 2 ετών, Ε‘ κλάση, 15.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ESQUIVE CLUB Θ 2 M. LENOIR P. HAWAS  
2 EMENCOURT D’AZIF Α 2 J.F. SENET J.F. SENET 6
3 EPIA DE TOUCHYVON Θ 2 J.G. VAN EECKHAUTE J.G. VAN EECKHAUTE 3
4 EXCITING LADY Θ 2 F. DARONDEL J.M. BAZIRE 53
5 ELEE DE TEDD Θ 2 P.Y. VERVA B. BOURGOIN 2
6 EMENCOURT BLEQUIN Ε 2 J. KOUBICHE J. KOUBICHE 2
7 EGERIE DE COURTIS Θ 2 N. DROMIGNY N. DROMIGNY 27
8 ESPOIR DES VAUX Ε 2 A. PRAT FREDERIC PRAT 1
9 EVITA BELLI Θ 2 X. THEVENET X. THEVENET 42
10 EXCELLENT Α 2 A. ABRIVARD L.CL. ABRIVARD 1
11 EASY DES RACQUES Α 2 E. GUIBLAIS A. BUISSON 1
12 ESPOIR DU MENIL Α 2 M. ABRIVARD L. ROELENS 1

 

  • EXCELLENT (10) – ESPOIR DU MENIL (12)
  • Paris turf: 10,8,11,12,5,4

 

 


028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Reims, 2600μ., 8.15μμ.

Εφιππο τροτ, 4-5 ετών, Ε‘ κλάση, 21.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BARACK SYGA Ε 5 M. GRUMETZ PH. VERVA 52
2 BERNARDITO Ε 5 B. BLARY G. LEFEBVRE 3363509304
3 BEBERT DU VARLET Ε 5 MLLE M. DARRAS M. DUPUIS 33631885
4 BOURAYGO Ε 5 G. MONTHULE J.M. GODARD 2654746
5 BAKOTA D’OCCAGNES Θ 5 A. PRAT A. RIPOLL RIGO 73170
6 BESS DES ANDIERS Θ 5 MLLE CH. LEFEBVRE J. KOUBICHE 2370304
7 BOURBON D’ALBA Ε 5 BASTIEN JOSEPH L. KOUBICHE 2862205
8 BANANA Θ 5 A. DABOUIS Salvatore CAMPOLO 4423
9 BERROR DE L’ERVE Ε 5 MLLE CH. CALLICO A. LEDUC 387665735
10 BELLE DES PRES Θ 5 P. THIEULENT TH. DEVOUASSOUX 61906
11 BACARELLA Θ 5 CH. MOTTIER B. MARIE 2173040
12 BANCO PIYA Ε 5 F. POISSON P. BAC 44386858
13 BRETONNE DE BETTON Θ 5 J. BALU W. BIGEON 42551
14 BEAUTE DE BRY Θ 5 MLLE L. MATHIEU PAVARD R. DERIEUX 461534045
15 CORFOU Θ 4 B. BERNIER PH. DAUGEARD 2421868
16 BEAU DE LA VITARD Α 5 MLLE CH. LE COZ M. BOUCHEZ 20826705

 

  • BRETONNE DE BETTON (13) – BARACK SYGA (1)
  • Paris turf: 8,13,15,4,5,1,16

 

 

 

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Reims, 2550μ., 8.45μμ.

Αμαξίδια, 6-9 ετών, ΣΤ‘ κλάση, 6.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 VULCAIN DU PONT Ε 7 BRUNO JOLIVET P. VERCRUYSSE 1824822688
2 ANITOU LE BRETON Ε 6 M. POIRIER X. FORGET 1211114
3 VOLGA DE TORTUGA Θ 7 PH. VAUGEOIS M. BOUCHEZ 6767846484
4 A JET SPORT Ε 6 MLLE E. LAMOUR E. DEVENNE 6553542
5 AMORCE DES BROUETS Θ 6 A. DAULIER P. DAULIER 4274343326
6 APOLLON D’ILLE Ε 6 A. LAIR J. HERARD 178904251
7 ALL STAR DE FOOT Θ 6 R. POREE D. BLOND 13348075
8 ALOES PHIL Ε 6 CH. BOUGON CH. BOUGON 1112112114
9 ABEILLE DE THABE Θ 6 E. BERTHOMIER-CHARLES PH. DAUGEARD 631111401
10 UNICMENCOURT Ε 8 TH. LEVASSEUR PH. VERVA 56934806
11 VENT DU CIEL Ε 7 S. LABOUTIQUE G.A. POU POU 9915693
12 TOO MUCH HEAVEN Θ 9 A. UNTERREINER R. DERIEUX 35564
13 TINO DU VARLET Ε 9 R. LHOMME M. DUPUIS 407309490
14 TAM TAM DE GUEGUE Ε 9 MLLE CH. TESSIER ST. MEUNIER 6056311
15 AH LA STAR Θ 6 D. LEFRANC M. LENOIR 3184
16 UNA DEGE Θ 8 MME A. ROGY M. WULLEN 99306404

 

  • ANITOU LE BRETON (2) – ALOES PHIL (8)
  • Paris turf: 2,7,8,6,14,11,9

 

 

 

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Paris Vincennes, 2100μ., 9μμ.

Αμαξίδια, φοράδες 3 ετών, Ε‘ κλάση, 36.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DESIREUSE Θ 3 A. LAURENT A. LAURENT 61315
2 DARK NIGHT LOVE Θ 3 J.M. BAZIRE J.M. BAZIRE 4111
3 DIANA DU PECH Θ 3 M. LENOIR K. HAWAS 528459
4 DIVA BEAUREGARD Θ 3 J. VAN EECKHAUTE J.G. VAN EECKHAUTE 782728804
5 DIVINE DE NAVARY Θ 3 F. OUVRIE P. HACHIN 682114
6 DIMITRIA GRIFF Θ 3 E. RAFFIN S. GUARATO 2264226
7 DUBAI DREAM Θ 3 P. VERCRUYSSE P. VERCRUYSSE 121
8 DRYADE FAC Θ 3 F. GENCE D. LECROQ 6113438
9 DRYADE DU JOUR Θ 3 JULIEN RAFFESTIN JULIEN RAFFESTIN 2856377195
10 DANOUCHKA Θ 3 LOIC GROUSSARD LOIC GROUSSARD 333225580
11 DAISY TEAM Θ 3 J. DUBOIS J. DUBOIS 22432
12 DIVINE GIRL Θ 3 Y. DREUX Y. DREUX 65351
13 DANIA BEACH Θ 3 F. SENET Mme M. STIHL 43345305
14 DIRECTION PARIS Θ 3 D. BONNE D. BONNE 1

 

  • DARK NIGHT LOVE (2) – DUBAI DREAM (7)
  • Paris turf: 2,7,12,11,14,6,8

 

 

 

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Paris Vincennes, 2850μ., 9.30μμ.

Αμαξίδια, φοράδες 4 ετών, Β‘ κλάση, 70.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CLASSE VOIRONS Θ 4 CH. MARTENS V. MARTENS 321005
2 COMTESSE FLORE Θ 4 G. LIGERON G. LIGERON 88512395
3 CARLA LOVE Θ 4 J.M. BAZIRE J.M. BAZIRE 312223139
4 CALENCIA Θ 4 E. RAFFIN A. VANBERGHEN 5254324
5 CREPE DE SATIN Θ 4 CH. HESLOUIN B. MARIE 2433641540
6 CARLA DE FELLIERE Θ 4 A. WIELS J.P. MARMION 112132558
7 CAPRIA Θ 4 F. NIVARD TH. RAFFEGEAU 56311114
8 CORANIE LEBEL Θ 4 P. SORAIS B. MARIE 5121273
9 CODIE DE BEAULIEU Θ 4 B. ROUER PH. ROUER 55G08290
10 CATHY A QUIRA Θ 4 G. GELORMINI J. NISKANEN 31549325342
11 CLASS DE LORIOL Θ 4 A. BARRIER D. LEFAUCHEUX 110553940
12 CATALOGNE Θ 4 M. MOTTIER D. MOTTIER 41118113
13 CLASS PETTEVINIERE Θ 4 F. OUVRIE CH. DE GROOTE 60621396

 

  • CATHY A QUIRA (10) – CAPRIA (7)
  • Paris turf: 11,10,3,7,6,2,4

 

 

 

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Paris Vincennes, 2850μ., 9.57μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 4 ετών, Β‘ κλάση, 70.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CHTIOT DE BELLANDE Α 4 M. ABRIVARD P. DANET 652448
2 COLORADO BLUE Ε 4 A. LAMY B. MARIE 15235333
3 CURLY LIGHT Α 4 J.PH. MONCLIN S. PRIOUL 522312339
4 CAPTAIN SPARROW Α 4 U. NORDIN U. NORDIN 6128882360
5 CAPTAIN LYL Α 4 B. MASSEGUIN F. CRIADO 3389774969
6 CAID DE BENGALE Ε 4 E. RAFFIN G. CURENS 8730375
7 CITIZEN KANE Ε 4 TH. LEVESQUE TH. LEVESQUE 1229112
8 CEYLAN DAIRPET Ε 4 Y. LEBOURGEOIS T. LE BELLER 7111211
9 CLARCK SOTHO Ε 4 A. BARRIER D. HERLEM 4040
10 CONCERTO DU RUEL Ε 4 F. ANNE F. ANNE 7636128964
11 CHICAGO BLUES Α 4 F. NIVARD TH. DUVALDESTIN 11122140

 

  • CEYLAN DAIRPET (8) – CITIZEN KANE (7)
  • Paris turf: 8,7,11,2,9,1,10

 

 

 

  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.