Ανοι”Χ”τοί λογαριασμοί για Νάπολι-Μπαρτσελόνα (video)

February 26, 2020
44 Views

H Νάπολι του Τζενάρο Γκατούζο δείχνοντας… ευλαβική προσήλωση στο αμυντικό της πλάνο εξουδετέρωσε τα γρανάζια της Μπαρτσελόνα και με το 1-1 έμεινε όρθια για τη ρεβάνς στη Βαρκελώνη.

Ο Ιταλός τεχνικός των «παρτενοπέι» κατάφερε να μπλοκάρει τον Μέσι με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθούν ρήγματα μπροστά από την εστία του Οσπίνα. Είναι χαρακτηριστικό ότι μέχρι το γκολ της ισοφάρισης στο 57’ οι «μπλαουγκράνα» είχαν μόλις μία τελική στο παιχνίδι και αυτή εκτός εστίας, μ’ ένα σουτ του Αργεντινού στο 9ο λεπτό που έφυγε ψηλά.

Η Μπαρτσελόνα τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες, αφού στο 88’ ο Βιδάλ είδε δύο κίτρινες στην ίδια φάση, μία για σκληρό μαρκάρισμα και στη συνέχεια για διαμαρτυρία, αφήνοντας στα τελευταία λεπτά με παίκτη λιγότερο την ομάδα του.