Επιστρέφει το… Nations League

October 11, 2018
53 Views

Ώρα Nations League.

Δεύτερη… στροφή για τη νεοσύστατη διοργάνωση, στην οποία παίρνει μέρος και η Εθνική μας ομάδα (αγωνίζεται την Παρασκευή με την Ουγγαρία στο ΟΑΚΑ).

Από το σημερινό… μενού ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Πολωνίας με την πρωταθλήτρια Ευρώπης, Πορτογαλία, που βρίσκεται στην πρώτη θέση του γ’ ομίλου της League A. Όπως και η «μάχη» με έντονο… άρωμα Euro, ανάμεσα στη Ρωσία και τη Σουηδία, με τους μεν να είναι στους τρεις βαθμούς έπειτα από την πρώτη αγωνιστική και τους φιλοξενούμενους (στο σημερινό ματς), στο… μηδέν.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Πολωνία – Πορτογαλία (21:45)
COSMOTE SPORT 1 HD

Μαυροβούνιο – Σερβία (21:45)
COSMOTE SPORT 3 HD

Ουαλία – Ισπανία (21:45)
COSMOTE SPORT 7 HD

Ισραήλ – Σκωτία (21:45)
COSMOTE SPORT 4 HD

Λιθουανία – Ρουμανία (21:45)
COSMOTE SPORT 5 HD

Ποδόσφαιρο: Ρωσία – Σουηδία (22:45)
COSMOTE SPORT 2 HD

Το πρόγραμμα των επόμενων δύο αγωνιστικών

LEAGUE A

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
(13/10) Ολλανδία-Γερμανία
(16/10) Γαλλία-Γερμανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Γαλλία 2 2-1 4
Γερμανία 1 0-0 1
Ολλανδία 1 1-2 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
(12/10) Βέλγιο-Ελβετία
(15/10) Ισλανδία-Ελβετία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ελβετία 1 6-0 3
Βέλγιο 1 3-0 3
Ισλανδία 2 0-9 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
(11/10) Πολωνία-Πορτογαλία
(14/10) Πολωνία-Ιταλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Πορτογαλία 1 1-0 3
Ιταλία 1 1-1 1
Πολωνία 1 1-1 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Κροατία-Αγγλία
15/10 Ισπανία-Αγγλία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ισπανία 2 8-1 6
Αγγλία 1 1-2 0
Κροατία 1 0-6 0

LEAGUE B
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
13/10 Σλοβακία-Τσεχία
16/10 Ουκρανία-Τσεχία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ουκρανία 2 3-1 6
Τσεχία 1 1-2 0
Σλοβακία 1 0-1 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
(11/10) Ρωσία-Σουηδία
(14/10) Ρωσία-Τουρκία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Ρωσία 1 2-1 3
Τουρκία 2 4-4 3
Σουηδία 1 2-3 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
12/10 Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία
15/10 Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βοσνία 2 3-1 6
Αυστρία 1 0-1 0
Βόρεια Ιρλανδία 1 1-2 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13/10) Ιρλανδία-Δανία
(16/10) Ουαλία-Ιρλανδία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Δανία 1 2-0 3
Ουαλία 2 4-3 3
Ιρλανδία 1 1-4 0

LEAGUE C
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
(11/10) Ισραήλ-Σκωτία
(14/10) Ισραήλ-Αλβανία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Σκωτία 1 2-0 3
Αλβανία 2 1-2 3
Ισραήλ 1 0-1 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
(12/10) Εσθονία-Φινλανδία
(12/10) Ελλάδα-Ουγγαρία
(15/10) Φινλανδία-Ελλάδα
(15/10) Εσθονία-Ουγγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Φινλανδία 2 2-0 6
Ουγγαρία 2 2-2 3
Ελλάδα 2 2-2 3
Εσθονία 2 0-2 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13/10) Νορβηγία-Σλοβενία
(13/10) Βουλγαρία-Κύπρος
(16/10) Σλοβενία-Κύπρος
(16/10) Νορβηγία-Βουλγαρία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Βουλγαρία 2 3-1 6
Νορβηγία 2 2-1 3
Κύπρος 2 2-3 3
Σλοβενία 2 2-4 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
(11/10) Μαυροβούνιο-Σερβία
(11/10) Λιθουανία-Ρουμανία
(14/10) Ρουμανία-Σερβία
(14/10) Λιθουανία-Μαυροβούνιο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Σερβία 2 3-2 4
Μαυροβούνιο 2 2-0 4
Ρουμανία 2 2-2 2
Λιθουανία 2 0-3 0

LEAGUE D
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
(13/10) Λετονία-Καζακστάν
(13/10) Γεωργία-Ανδόρα
(16/10) Καζακστάν-Ανδόρα
(16/10) Λετονία-Γεωργία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Γεωργία 2 3-0 6
Ανδόρα 2 1-1 2
Λετονία 2 0-1 1
Καζακστάν 2 1-3 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
(12/10) Μολδαβία-Σαν Μαρίνο
(12/10) Λευκορωσία-Λουξεμβούργο
(15/10) Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο
(15/10) Λευκορωσία-Μολδαβία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Λουξεμβούργο 2 7-0 6
Λευκορωσία 2 5-0 4
Μολδαβία 2 0-4 1
Σαν Μαρίνο 2 0-8 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(11/10) Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν
(11/10) Κόσοβο-Μάλτα
(14/10) Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα
(14/10) Νησιά Φαρόε-Κόσοβο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Κόσοβο 2 2-0 4
Νησιά Φαρόε 2 3-3 3
Αζερμπαϊτζάν 2 1-1 2
Μάλτα 2 2-4 1

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
(13/10) Αρμενία-Γιβραλτάρ
(13/10) Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν
(16/10) Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ.
(16/10) Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.
Π.Γ.Δ.Μ. 2 4-0 6
Αρμενία 2 2-3 3
Λιχτενστάιν 2 3-2 3
Γιβραλτάρ 2 0-4 0

Leave a Comment

Your email address will not be published.