July 19, 2018
4 Shares 42 Views
18:00 ΠΑΒΛΟΝΤΑΡ – ΤΡΑΚΑΪ

* Το παιχνίδι διεξάγεται στο «Τσεντράλνι» του Πάβλονταρ στο Καζακστάν.

* Επαναληπτική μεταξύ τους αναμέτρηση στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Στο πρώτο παιχνίδι οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0. Σε περίπτωση νέας «λευκής» ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι.

*** Διαιτητής ο Μπαρμπένο Λούκα από το Σαν Μαρίνο.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΠΑΒΛΟΝΤΑΡ

Στο πρώτο παιχνίδι δεν κατάφερε να σκοράρει, αλλά τουλάχιστον κράτησε και το μηδέν, σε έναν αγώνα που είχε αρκετές φάσεις και από τις δύο πλευρές στο ντεμπούτο Ντιμιτρόφ στον πάγκο της. Στη συνέχεια έπαιξε και για το πρωτάθλημα της χώρας της, όπου έχασε 1-2 από την Ορνταμπάσι, παρόλο που ισοφάρισε στο 77’ το γκολ που δέχθηκε στο 43ο λεπτό, δεχόμενη δεύτερο τέρμα ένα λεπτό πριν από τη λήξη. Αυτή μάλιστα ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της έχει μόνο μία νίκη και πέντε ήττες.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΡΑΚΑΪ

Δεν εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, μένοντας στο 0-0 στο πρώτο παιχνίδι, σε μία αναμέτρηση που είχε αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, τις οποίες όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν. Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, αλλά με δύο ισοπαλίες. Το πρωτάθλημα Λιθουανίας έχει διακοπεί, αλλά στα 17 τελευταία παιχνίδια της, τα 15 ήταν under και τα 13 No Goal.