July 19, 2018
5 Shares 81 Views
18:00 ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ – ΝΤΕΡΙ ΣΙΤΙ

* Το παιχνίδι διεξάγεται στο «Ντιναμό Στάντιουμ» του Μινσκ, στη Λευκορωσία.

* Επαναληπτική μεταξύ τους αναμέτρηση στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Στο πρώτο παιχνίδι κέρδισε 2-0 η Ντιναμό. Σε περίπτωση νίκης της Ντέρι με 0-2 ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι.

*** Διαιτητής ο Γιενς Μάαε από τη Δανία.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΙΝΣΚ

Αποδείχθηκε πολύ πιο δυνατή από την αντίπαλο της, προηγήθηκε μόλις στο δεύτερο λεπτό, σκόραρε δεύτερο τέρμα στο 64’, απειλήθηκε από ελάχιστα ως καθόλου και κέρδισε 0-2 στο πρώτο παιχνίδι την Ντέρι. Επιβεβαίωσε έτσι την πολύ καλή της αγωνιστική κατάσταση, αφού αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη της, έκτη στα εννιά τελευταία παιχνίδια, ενώ γενικώς το 2018 έχει μόνο μία ήττα, από την Μπάτε Μπόρισοφ εντός.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΝΤΕΡΙ ΣΙΤΙ

Όχι απλά ήταν πιο κακή από την Ντιναμό και έχασε 0-2 στο πρώτο παιχνίδι, δεν έκανε ούτε ένα σουτ εντός στόχου! Βέβαια βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από το δεύτερο λεπτό, αλλά φάνηκε ακίνδυνη. Πλέον το ενδεχόμενο πρόκρισης της είναι πολύ μακρινό, παρόλο που δεν έπαιξε στο πρωτάθλημα Ιρλανδίας για να ετοιμαστεί καλύτερα ενόψει του σημερινού αγώνα. Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός ΜακΝτέρμοτ που αποβλήθηκε στο προηγούμενο παιχνίδι, αλλά μπορεί να παίξει ο μέσος Χέιλ που ξεπέρασε κάποιες ενοχλήσεις που είχε.