July 18, 2018
4 Shares 93 Views
21:00 ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ ΝΙΚΣΙΤΣ – ΑΣΤΑΝΑ

* Το παιχνίδι διεξάγεται στο «Γκράντσκι» του Νίκσιτς στο Μαυροβούνιο.

* Επαναληπτική αναμέτρηση στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Στο πρώτο παιχνίδι κέρδισε 1-0 η Αστάνα. Αν νικήσει 1-0 η Σουτιέσκα ακολουθεί παράταση και αν χρειαστούν και πέναλτι. Όποια ομάδα περάσει παίζει στον επόμενο γύρο με την Μίντιλαντ. Αλλά και η ομάδα που θα αποκλειστεί θα συνεχίσει στο Γιουρόπα Λιγκ, αντιμετωπίζοντας στην επόμενη φάση τον ηττημένο του ζευγαριού Αλασκέρτ – Σέλτικ.

*** Διαιτητής ο Ζοάο Πινέιρο από την Πορτογαλία.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ

Ηττήθηκε 1-0 εκτός έδρας από την Αστάνα στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, σε μία αναμέτρηση που μάλλον τυχερή πρέπει να αισθάνεται που δέχθηκε μόνο ένα γκολ και αυτό από πέναλτι στο 19ο λεπτό. Γενικώς στην Ευρώπη δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά, καθώς έχει αποκλειστεί στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις της νοκ άουτ σε οποιοδήποτε ευρωπαϊκό θεσμό.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΣΤΑΝΑ

Ηταν πολύ καλύτερη στο πρώτο παιχνίδι, παρόλο που κέρδισε με το «ισχνό» 1-0, χάρη σε ένα πέναλτι στο 19ο λεπτό. Παίζει κανονικά στο πρωτάθλημα του Καζακστάν, εκεί που κέρδισε 2-0 εντός έδρας το Σάββατο τη Σαχτέρ Καραγκάντα. Αυτή ήταν η έβδομη νίκη της στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει.